Datums:
Adrese:
Kontakti:

Siguldas pils dārzā visu vasaru apskatāma Latvijas keramiķu izstāde “Runā ar mani”.

Keramika vienmēr ir bijusi taktila māksla, tas ir bijis veids, kādā mākslinieks runā gan ar apkārtējo pasauli, gan veic pašrefleksijas darbu. Pieskaroties vēl mīkstam mālam, keramiķa rokās tas atdzīvojas un sāk runāt ar savu autoru un par savu autoru, un var sarunāt daudz ko- veidojas gan raupjas atskabargainas faktūras, gan maigi līdzenas virsmas. Materiāla spēja iemūžināt emocijas, pacietību, trauksmi, kārtību, ekspresiju, glāstus un mirkļa iespaidus ir neizsmeļamas.


Izstāde “Runā ar mani” ir keramikas mākslinieku saruna ar skatītāju, kas redz izstādi taktilā veidā. Tie ir mākslinieku pieredzes stāsti, atstāti faktūrās – raupjās, grubuļainās vai, tieši otrādi, maigi nogludinātās glazētās virsmās. Izstādes darbi ir šo sarunu fiksācijas keramikas materiālā, kurš tagad dodas pretī sarunai ar katru, kas ir gatavs tam pieskarties.


Izstādē piedalās 19 Latvijas keramiķi: Ilona Abdulajeva, Sanita Ābelīte, Aivars Baranovskis, Nellija Dzalba, Ilze Emse Grīnberga, Kaspars Geiduks, Katrīna Geiduka, Una Gura, Ieva Jurka, Lauris Krauze, Olga Melehina, Eleonora Pastare, Rūdis Pētersons, Ilona Romule, Līga Skariņa, Agnese Sunepa, Astra Šēnberga, Elīna Titāne, Lilija Zeiļa, Linda Zelta.


Izstādi rīko Latvijas Keramikas asociācija sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās keramikas centru un Daugavpils Marka Rotko mākslas centru. Projekts tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Kultūras ministrijas atbalstu mērķprogrammas “KultūrELPA” ietvaros. Brīvdabas izstāde bez maksas apskatāma Siguldas pils dārzā līdz 15. augustam.