Datums:
Adrese:
Kontakti:
Cenas:

Bez maksas

20. augustā jaunajā kultūrtelpā DABĀ” Siguldas novada Nurmižos norisināsies brīvdabas koncerts “Mīlas un nāves dziesmas” zem klajas debess, kurā uzstāsies dziedātāja Vizma Zvaigzne un pianiste Žastīne Eko (Justine Eckhaut)

Koncertprogrammu “Mīlas un nāves dziesmas” kopīgi izsapņojušas un sastādījušas jaunā dziedātāja, siguldiete, kura šobrīd dzīvo Berlīnē, Vizma Zvaigzne un franču pianiste, daudzsološā uzlecošā zvaigzne kamermūzikas žanrā Žastīne Eko, iedvesmojoties no 20. gadsimta franču komponista Olivjē Mesiāna dziesmu cikla “Harawi”.

“Harawi” (yaravi) spāņu valodā apzīmē liktenīgu un kaislīgu mīlu līdz viena vai abu partneru nāves stundai. Līdztekus mīlas un kosmiskiem zvaigžņu motīviem, Mesiāna mūzikā saklausāmas arī putnu balsis un pat mērkaķu ķērcieni, kā arī muzikālas atsauces uz peruāņu-indiāņu rituālistisko deju tradīcijām.

Lielie jautājumi un mūžīgi aktuālās tēmas par mīlestību un tās mainīgo dabu, likteni, zaudējumu, nāvi un pieņemšanu nodarbinājušas cilvēci no laika gala un ir aktuālas ikkatram no mums. Tās caurvijas arī spilgtās latviešu jaunās paaudzes komponistes Evijas Skuķes īpaši šai koncertprogrammai radītajam dziesmu ciklam “Trīs mīlestības dziesmas” ar Santas Skujiņas, Gundegas Repšes un Velgas Kriles dzeju, kas piedzīvos savu pasaules pirmatskaņojumu un kas līdztekus franču, vācu un latviešu mūzikai pieskandinās īpašo pilnmēness nakti.

Koncerts norisināsies svaigā gaisā, un tiek klasificēts kā pasākums jaukta tipa publikai. Koncertu var apmeklēt ikviens, uzrādot vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, vai negatīva Covid-19 testa rezultātu. Visu pasākuma laiku apmeklētājiem jāievēro 2 metru distance vienam no otra, kā arī būs jānorāda kontaktinformācija, lai nepieciešamības gadījumā varētu sazināties.

Pasākuma organizatori skaidro, ka tas nav piemērots bērnu auditorijai.

Projektu līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība