Datums:
Adrese:
Kontakti:
Darba laiks:

Jaunās pils darba laiks katru dienu ir no plkst. 9.00 līdz plkst. 19.00.

Cenas:

Ieejas maksa Siguldas Jaunajā pilī – 4,50 eiro, uzrādot Siguldas ID karti – 1 eiro. Draudzīgākas cenas ir ģimenēm ar bērniem, studentiem un senioriem.

Izstāde “Palete” apmeklētājam ļauj ienirt glezniecības maģiskajā radīšanas procesā, kur katrs eksponāts ir noķerts mirklis un katra detaļa ir roku darbs. Izstāde ir veltīta glezniecības procesa skaistumam. Visi eksponāti ir izgatavoti ar rokām; izstādi papildina 3D “atdzīvināti” konceptuāli apģērbi.

“Vai dzirdat šīs skaņas? Vai jūtat šo smaržu? Tā dzīvo krāsas. Tā skan daile. Procesa daile. Nesteidzieties sasniegt perfektu rezultātu. Apstājieties. Izbaudiet mirkli, kurā atrodaties – tas ir burvīgs. Reizēm process un nepabeigtība ir pilnīgāka par pašu rezultātu. Mēs taču zinām, ka laime nav mērķis, laime ir ceļš uz to. Un mūsu ceļš ir piesātināts ar krāsu smaržu, izdaiļots ar otas triepieniem, piepildīts ar zīmuļa dziesmu, ar meklējumiem paletē… Mēs radām un tas nozīmē – dzīvojam!”, tā māksliniece raksturo savu izstādi.

Ksenija Daņilova Siguldu par savām mājām sauc jau septiņus gadus. Viņa ir cepuru un apģērbu dizainere, sava cepuru zīmola dibinātāja, 2018. un 2019. gada Latvijas modes balvu laureāte. Viņas bērnība iedvesmojusi arī mākslinieces mīlestību pret modi, viņas vecāki strādāja Omskas Drāmas teātrī un vēlāk ar ģimeni pārvācās uz dzīvi Maskavā. Ksenija ir beigusi Maskavas valsts Tekstila universitātes Lietišķās mākslas fakultāti, kur apguvusi modelētāja-stilista profesiju. Jau vairākus gadus Ksenijas radītās galvassegas ir pārņēmušas Latvijas modi. Šobrīd meistare plāno savu cepuru darbnīcu pārcelt uz Siguldas pils kvartālu, kas ir daudzu mākslinieku un amatnieku radošo darbnīcu vieta. Ksenija katru gadu veido savas cepuru kolekcijas un sadarbojas ar dažādiem modes zīmoliem. Viņu kā mākslinieci īpaši saista darbs ar cepurēm kā mākslas priekšmetiem.

Izstāde “Palete” tapusi ar Siguldas novada kultūras un sabiedrībai nozīmīgu projektu finansēšanas konkursa atbalstu.