Datums:
Adrese:
  • Zinātnes iela 7B, Peltes, Siguldas pilsēta, Siguldas novads, LV-2150
  • Saņemt norādes
Kontakti:
Cenas:

Ieejas maksa – 4 eiro.

Svētdien, 14.janvārī, plkst. 15.00 Siguldas pagasta Kultūras namā ar izrādi “Nezināmā zvaigzne” viesosies Cēsu teātris. Ar šo notikumu tiks godināta mūsu novadniece, režisore, kustību mākslas konsultante un skatuves mākslas pedagoģe Felicita Ertnere.

Mazpilsētā dzelzceļa stacija reizēm mēdz būt visromantiskākā vieta – tur vilcienus sagaidot un pavadot saplūst visi pilsētas ļaudis, tā reizē ir jūra, osta un nezināmā tāle.

Un ja kādu dienu šai mazpilsētas stacijā ierodas kāda nezināma dāma, kura veidota no nedaudz smaržu, daudz slinkuma un zināmas devas fantāzijas… var sākties daudz pārpratumu, aprunāšanas, humora, kaislīgas satikšanās un sāpīgas šķiršanās.

Lugu autors Mihails Sebastians sarakstīja 1944.gadā, tā kalpojusi par pamatu vairākām filmām, tikusi un joprojām tiek iestudēta daudzos pasaules un Latvijas teātros.

Lai arī lugas darbība norit kādā Rumānijas mazpilsētā pagājušā gadsimta sākumā, Cēsu teātris šo izrādi velta visam Latvijas pilsētām, kuras saistītas ar dzelzceļu.

“Nezināmajā zvaigznē” darbojas gandrīz viss Cēsu teātra kolektīvs, padarot to dzīvespriecīgu, jo turpinot savas muzikālā teātra tradīcijas, izrādē skan dziesmas, ko radījuši Cēsu teātra dalībnieki Juris Krūze (mūzika) un Lauma Daugiša (vārdi).

Kustību konsultante Rita Lūriņa, scenogrāfe Sandra Dikmane, kostīmu māksliniece Rudīte Liepiņa, gaismu partitūru izrādei radījis Uģis Sirmais.

Galvenajās lomās:
Mona, Nezināmā –Ilze Jansone
Skolotājs – Mārtiņš Jēgers
Grigs – Guntars Norbuts
Stacijas priekšnieks – Roberts Čunka
Madmazele Kukū – Inuta Briede
Udrja – Jānis Gabrāns
Ikims – Normunds Bērziņš

Saistītā informācija

Siguldas pagasta Kultūras nams