Datums:
Adrese:
Kontakti:

Lēdurgas dendroparks ir viens no lielākajiem un daudzveidīgākajiem dendroloģiskajiem stādījumiem Latvijā – tajā aug aptuveni 1000 dažādu sugu kokaugu un dekoratīvo krūmu. Parka teritorijā iespējams doties gan nesteidzīgās individuālās pastaigās, gan ekskursijās gida pavadībā pa dažādiem pastaigu maršrutiem, kas ļauj iepazīt arī Lēdurgas vēsturi, piedalīties radošās darbnīcās, izmēģināt disku golfa spēli un aktīvi pavadīt brīvo laiku dabā.

19. septembrī ikviens interesents aicināts apmeklēt parku un piedalīties ikgadējos parka svētkos “Čibu čabu pa lapu lapām”. Pasākuma laikā apmeklētāji varēs iepazīt parka teritoriju aizraujošā orientēšanās spēlē, izzināt dabu radošajās darbnīcās, izgaršot rudeni burciņās un apskatīt dabas dāvātās rudens veltes. Parka teritoriju no plkst. 14.00 piepildīs folkloras kopas “Putni” balsis un vietējā saksofonista Modra Mottes melodiskā mūzika.

Parks ir burvības pilns visos gadalaikos – pavasaros te krāšņi zied magnolijas, rododendri, robīnijas, ievas, veigelas un filadelfi, vasarā acis priecē hortenzijas, parūkkoks, dūmkoks, riekstkoki, dažādu sugu kļavas, ziemā pārsteidz burvjulazdu ziedēšana, Māka ievu stādījumi, egļu, tūju un kadiķu krāsu bagātība, bet rudenī parkā apskatāma visdažādāko krāsu palete.

Lēdurgas dendroparkā ir iespējams pieteikt gan grupu, gan individuālās ekskursijas gida pavadībā. Parka apmeklējuma laikā ikviens var ielūkoties parka daudzveidīgajā un bagātīgajā augu pasaulē, ieklausīties putnu balsīs un baudīt dabas skaistumu. Ekskursiju saturs tiek pielāgots gan lieliem, gan maziem apmeklētājiem. Skolēnu grupām sagatavots īpašs piedāvājums ar uzdevumiem, darba lapām, iespēju pašiem veikt izpēti dendroloģiskā parka augu valstībā.

Parka teritorijā atrodas teikām apvītais Lēdurgas jeb Mudurgas dižakmens – tas ir vairāk nekā 2 metrus augsts un 4 metrus garš, tā apkārtmērs ir 13,5 metri. Pie akmens ir ierīkota atpūtas vieta, kur cilvēkiem jau gadu desmitiem patīk pulcēties un svinēt svētkus. Parka teritorijā pieejamas vairākas piknika vietas, bērnu rotaļlaukums un atpūtas zonas dabas baudīšanai. Plašāka informācija par parka piedāvājumu pieejama tīmekļa vietnē www.ledurgasdendroparks.lv.