Datums:
Adrese:
Kontakti:

Izstādē “Tu esi koks, putns vai kalns” apskatāmie darbi tapuši iedvesmojoties no Siguldas vietējās ainavas, jo, nu jau pāris gadus, māksliniece Daiga Krūze šo pilsētu sauc par savām mājām.

Daiga Krūze ir laikmetīgās glezniecības pārstāve, kas tiek uzskatīta par vienu no spilgtākajām latviešu māksliniecēm ar izteiktu rokrakstu. 2011. gadā to novērtēja arī starptautiska žūrija, un Krūze tika nominēta Honkongā un Londonā dibinātajai Eiropas Mākslas balvai (The Sovereign European Art Prize 2011) – no 300 pretendentiem tika izraudzīti 30 finālisti, kuru darbi piedalījās izstādē Stambulā. Mākslas zinātniece Astrīda Rogule savulaik norādījusi, ka Krūze “pārliecinoši izceļ glezniecības spējas raisīt individuālas atklāsmes, nelietojot provokatīvus līdzekļus, bet tieši ar harmoniskiem gleznojumiem uzjundot pārdzīvojumu un līdzpārdzīvojumu”.

Daiga Krūze (1980), glezniecību un restaurāciju apguvusi Latvijas Mākslas akadēmijā (2004). Māksliniece kopš 2004. gada sarīkojusi 29 personālizstādes, piedalījusies nozīmīgās grupu izstādēs daudzviet pasaulē, tostarp ceļojošajā projektā “Nozīmīgākie Latvijas laikmetīgie mākslinieki” Ņujorkā, Vašingtonā, Čikāgā un Rīgā (2012). Vairākkārt nominēta prestižajai Vilhelma Purvīša balvai (2008, 2012, 2016). Mākslinieces darbiem raksturīgs tematisks plašums, ekspresija un laikmetīgs jūtīgums.

Par izstādes jaunākajiem darbiem Daiga stāsta: “Šobrīd, dzīvojot Siguldā, vēlos atklāt izstādes skatītājam glezniecību, kas saistīta ar vietējo ainavu. Jaunākajos darbos Siguldas ainava- kalni un lejas – iedvesmo un rosina skatīties uz notikumiem no dažādiem skatpunktiem. Vai nu tā ir sajūta atrodoties kalnā vai kalna pakājē, vai ejot nezināmas un sen zināmas takas, kalnu var pētīt un skatīt tik daudznozīmīgi. Tāpat gleznojot, nododot šo ainavas pieredzi, var atklāt pat ko negaidītu, kas arī ir interesantākais – ļauties brīvam triepienam, krāsu laukumiem, brīvai plūsmai.”