Datums:
Adrese:
  • Siguldas novada bibliotēkā, Leona Paegles iela 3, Sigulda, Siguldas pilsēta, LV-2150
  • Saņemt norādes
Kontakti:

15. septembrī plkst. 18.00 Siguldas novada bibliotēkā ar dzejas lasījumiem un stāstiem par dzejas radīšanas procesu pasākumā “Vārds ir bezgalīgs” viesosies latviešu jaunās paaudzes dzejnieki Arvis Viguls un Toms Treibergs.

Arvis Viguls (1987) – dzejnieks, atdzejotājs, tulkotājs, viens no latviešu dzejnieku jaunākās paaudzes neapšaubāmiem līderiem. Spilgti ienācis literatūrā ar krājumu “Istaba” (2009), saņemot gan kritiķu, gan lasītāju atzinību, ko izsauc arī 2012. gadā iznākusī dzejoļu grāmata “5:00”. 2018. gadā klajā nāk trešais oriģinālkrājums “Grāmata”, savukārt 2021. gadā – ceturtais dzejoļu krājums “Blusu cirks”. Vigula dzejai raksturīga skumja intonācija, pārdomāta struktūra un intertekstualitāte, svārstīšanās starp metaforisko un reālo. Regulāri tulko un atdzejo no serbu, horvātu, angļu, spāņu un krievu valodas.

Toms Treibergs (1985) ir latviešu dzejnieks, aktieris un žurnālists. Dzimis Rīgā, bērnību pavadījis Taurupē, studējis audiovizuālo kultūru Latvijas Kultūras akadēmijā un teoloģiju Latvijas Universitātē.

Kopš 2004. gada kopā ar rakstnieku Svenu Kuzminu veido etīžu teātri “Nerten”. Literatūrā debitējis 2012. gadā ar dzejas krājumu “Gaismas ap­stākļi”, 2015. gadā tiek izdots krājums “Drudzis”, bet 2019. gadā – “Biezoknis”, par kuru dzejas kritiķis Raimonds Ķirķis ir rakstījis šādi: “Te mēs iekāpjam pagājušā gadsimta 20. gadu avangarda kino lauciņā, kurš tiecās atsvabināties no priekšstata par filmu kā prozas tehnoloģisku turpinājumu.”

Toms ir atdzejojis Jeļenas Glazovas un Sergeja Timofejevu dzeju latviski. Šobrīd strādā Latvijas Radio un turpina rakstīt dzeju.