16. jūlijā norisināsies mazie dziedāšanas svētki – Inčukalna Dziesmu diena, kas šogad notiks jau 51. reizi. Dziesmu svētku dienā no plkst. 10.00 norisināsies amatnieku tirdziņš, no plkst. 12.00 estrādē notiks kopkora mēģinājums. Savukārt plkst. 16.45 būs skatāms svētku gājiens no Inčukalna Tautas nama līdz Aleksandra parka estrādei, kurā plkst. 17.00 izskanēs svētku Lielkoncerts. Svētku noslēgumā plkst. 21.00 zaļumballe ar grupu “Tutti Frutti”.
Pirmoreiz un Pirmās Latvijas brīvvalsts laikā vienīgo reizi Dziesmu diena notika 1939. gada 9. jūlijā, kurā pulcējās gandrīz 800 dalībnieki no tuvākas un tālākas apkārtnes. Inčukalniešu atmiņās tas saglabājās kā īpašs notikums vairākus desmitus gadu. Sešdesmito gadu vidū šis fakts ļoti ieinteresēja jauno kora diriģentu Vitali Kikustu, kas kopā ar Inčukalna MRS (mežrūpnieciskā saimniecība) atbalstu šo tradīciju atjaunoja Gaujas senielejā.
Vairāk nekā 20 gadus svētki notiek pašā Inčukalna sirdī – Aleksandra parka estrādē. Arī šogad 16. jūlijā inčukalniešu jauktais koris “Mežābele” un svētku mākslinieciskais vadītājs diriģents Vitalis Kikusts gaida dziedošos draugus gan no jaunā Siguldas novada, gan citiem novadiem, lai ar dziesmām, pūtēju orķestra mūziku un dejām ieskandinātu 2023. gada XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkus.
Šogad Dziesmu svētkos piedalīsies 13 kori no dažādiem Latvijas novadiem – “Rīdzene” (diriģents Vitauts Rijnieks), “Ropaži” (diriģents Kaspars Sarma), “Zaķumuiža” (diriģente Gaida Galeja), “Senrīga” un “Vidus” (diriģente Baiba Milzarāja), “Gaismaspils” (diriģents Andžejs Rancevičs), “Bangotne” un “Fenikss” (diriģents Ēriks Kravalis), “Mēmele” (diriģents Einars Redbergs), “Vēja balss” (diriģents Matīss Circenis”), “Jumis” (diriģents Imants Kalniņš), “Spārni” (diriģente Līga Ādamsone) un Inčukalna koris “Mežābele” (diriģents Vitalis Kikusts).
Tiekamies Dziesmu dienā Inčukalnā!