Datums:
Adrese:
Kontakti:
Cenas:

Pieaugušajiem – 6.00 EUR

Pensionāriem – 4.30 EUR

Pilna laika dienas nodaļas studentiem – 3.00 EUR

Skolēniem – 1.15 EUR

Personām ar III grupas invaliditāti – 0.70 EUR

Personām ar I un II grupas invaliditāti – bez maksas

Ģimenei (2 pieaugušie, 2 un vairāk skolēni vecumā no 7 g. līdz 18 g.) – 10.70 EUR

Ģimenei (1 pieaugušais, 2 un vairāk skolēni vecumā no 7 g. līdz 18 g.) – 6.40 EUR

Brīvdabas ekspozīciju apskate (9.00-10.00 un 18.00-20.00) – 2.85 EUR

Tradicionālā kultūras mantojuma un muižas amatu demonstrējuma apmeklējums – 1.15 EUR

Turaidas muzejrezervāts no 14. līdz 16. jūnijam aicina piedalīties Eiropas Arheoloģijas dienās un izbaudīt aizraujošus pasākumus, iesaistoties dažādās izzinošās nodarbēs.

14. jūnijā plkst. 15.00 Sateseles pilskalnā norisināsies grāmatas “Sateseles pils un zeme” atvēršana un informatīvā stenda atklāšana. Grāmata tapusi ar Siguldas novada

pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu, un tā ir pirmā plašākā publikācija par Sateseles pilskalna vēsturi un izpēti. Savukārt Turaidas muzejrezervāts sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi sagatavojis jaunu informatīvu stendu. Interesentiem tiks piedāvāta arī ekskursija  “Sateseles pilskalna stāsts”.

15. jūnijā no plkst. 13.00 līdz 17.30 Turaidas pils pagalmā norisināsies pasākums “Aizraujošā arheoloģija”. Tā laikā Turaidas pils pagalmā dažādu radošo darbnīcu ietvaros, izmantojot Turaidas pils arheoloģiskajā izpētē atrastās senlietas, apmeklētājiem tiks ļauts “pieskarties” vēsturei, atklājot arheoloģijas būtību pagātnes izzināšanā un mantojuma saglabāšanā. Tās būs aizraujošas spēles un seno amatu demonstrējumi. Norisināsies keramikas trauku gatavošanas demonstrācijas, metāla liešanas un formēšanas darbnīca, adatas pinuma un celošanas darbnīca, varēs izmēģināt prasmes krāsošanā ar dabas materiāliem, klausīties aizraujošos stāstījumos, kā arī baudīt muzikālu pārsteigumu – multimākslinieku ar pseidonīmu Vaaks/Vakuums, kurš piedāvās savu versiju par skaņu arheoloģiju.

Pils pagalmā varēs aplūkot vairākas izstādes – Siguldas novada Mākslu un mūzikas skolu audzēkņu darināto viduslaiku karogu izstādi un logo metu izstādi “Turaidas pilij 810”. Svinīgā ceremonijā tiks apbalvoti darbu autori.

Savukārt 16. jūnijā no plkst. 14.00 līdz 16.00 varēs doties ekskursijās “Turaidas pils arheoloģiskais stāsts”. Pieteikšanās līdz 14. jūnijam (tālruņa numurs 29384512).

Šogad kultūras piemineklim – Turaidas mūra pilij tiek atzīmēti 810 gadi, – tās būvniecība sākta 1214. gadā. Turaidas pils ir ne tikai Latvijā un pasaulē atpazīstams kultūras tūrisma galamērķis, – tā ir kļuvusi par vienu no Latvijas neoficiālo simbolu – aizraujošu vēstures izzināšanas vietu dažādām paaudzēm. Turaidas vēsturiskā centra kultūras mantojuma piederību Eiropas kultūras kopējam mantojumam apliecina 2022. gadā iegūtā Eiropas mantojuma zīme.

Ieejas maksa ar Turaidas muzejrezervāta biļeti.