Datums:
Adrese:
  • Pils iela 18, Sigulda, Siguldas pilsēta, Siguldas novads, LV-2150
  • Saņemt norādes
Kontakti:
Biļetes

Svinot vasaras noslēgumu Siguldas pilsdrupu estrādē uzstāsies viena no pasaules visu laiku slavenākajām elektroniskās mūzikas grupām – Faithless.

Pēc 8 gadu radošā pārtraukuma kulta superhitu Insomnia, God Is a DJ un One Step Too Far radītāji devušies aptverošā koncertturnejā “Champion Sound Tour”, kuras ietvaros apmeklētājiem sola neaizmirstamu muzikāli vizuālo piedzīvojumu. Liela nozīme šajā ziņā ir gaismu un vizuālo efektu meistara Ivana Morandi iesaistei, kas atbildīgs par apvienības īpašo vizuālo rokrakstu jau kopš 2001.gada.

Faithless pamatsastāva dalībnieki Sister Bliss un Rollo neslēpj: “Mēs esam sanervozējušies, taču vienlaikus arī ļoti SAVIĻŅOTI. Mēs zinām, ka šovam ir jābūt kaut kam īpašam: mūsu pagātnes, mūsu muzikālās mīlestības, Maxi [piemiņas] un, protams, mūsu muzikālās nākotnes svētkiem.”

“Biļešu serviss” (www.bilesuserviss.lv) Izklaides pasta klientiem īpašā iepriekšpārdošana sāksies trešdien, 15.maijā, plkst. 11.00. Publiskā pārdošana – no piektdienas, 17.maija, plkst. 12.00.

Elektronikas, transa, triphopa un hausa apvienība Faithless aizsākās Londonā 1995.gadā, kad multinstrumentāliste un komponiste Sister Bliss un producents Rollo (starp citu, arī Daido brālis) iepazinās ar līdz tam hiphopa jomā darbojošos Maxi Jazz.

Šāds dažādu stilu un interešu kokteilis izrādījās radoši  dzirkstošs un muzikāli daudzkrāsains. Par to liecina kaut vai miljoniem fizisku ierakstu un vidēji 3 miljoni klausījumu dažādās platformās. Autoritatīvais britu mūzikas izdevums Mixmag ierindojis Faithless 4. vietā visu laiku lieliskāko elektronisko apvienību sarakstā.

Jau Faithless debijas albums “Reverence” iebrāzās visas Eiropas topos (zelta vai pat platīna statusā), singliem Don’t Leave, Salva Mea un, protams, Insomnia kļūst par grupas klasiskajiem hitiem.

1998.gadā iznākušais otrais Faithless albums “Sunday 8PM” turpināja uzvaras gājienu ar singliem Bring My Family Back, Take the Long Way Home un apvienības atpazīstamāko vizītkarti – God Is a DJ.

Globālā mērogā iezīmīgs ir 2004.gadā iznākušais albums “No Roots”, kurā dažās kompozīcijās vokālās partijas iedziedāja Daido, LSK un Nīna Simouna. Protesta dziesma Mass Destruction ne tikai saņēma komplimentu no Foo Fighters līdera Deiva Grola (“šī ir dziesma, ko es visvairāk vēlētos būt sacerējis”), bet arī tika citēta ASV Senātā. Skaudrais Mass Destruction video izceļ ņirgāšanās, terorisma un pat genocīda aktualitāti.

Grupas jaunākais studijas albums “All Blessed” klajā nāca 2020.gadā. Taču iespējams, ka koncertā tiks atskaņotas arī kādas pavisam jaunas kompozīcijas, jo Sister Bliss un Rollo atklāj, ka patlaban strādā studijā, kur topot jauns radošais materiāls.

“Esmu ļoti čakla un kad strādāja pie kaut kā, ļoti tam koncentrējos, jo man ir savs stāsts, ko vēlos pastāstīt.

Jēgu visam tam satraukumam, kuram ejat cauri studijā, jūs sākat apzināties tad, kad sākat atskaņot [radīto] mūziku publikai, pieskarties tai vai to kādā mērā mainīt,” atklāta ir Sister Bliss.

Vairāk info:

https://faithless.co.uk

https://www.facebook.com/LTipsAgencyLatvia