Tuvākais datums:
Visi datumi:
  • 7. December, Tuesday , 14.00
  • 7. December, Tuesday , 19.00
Adrese:
Kontakti:
Cenas:

Biļetes cena – 2.50 EUR, uzrādot Siguldas ID karti – 2.00 EUR

Siguldas Kultūras centrā “Devons” būs skatāma vēsturiskā daudzsēriju filma “Emīlija. Latvijas preses karaliene”. Pirmās sešas filmas sērijas ir spēlfilmas, septītā – dokumentāla. Filma tiks demonstrēta latviešu valodā, sadarbojoties ar “Kinopunktu”.

Filmas pamatā ir stāsts par Latvijas vēsturē bagātāko sievieti un izdevēju Emīliju Benjamiņu un viņas dzīvi, sākot no 1924. gada, kad kopā ar vīru Antonu Benjamiņu nolemj izdot ilustrēto izdevumu “Atpūta”, kas kļūst par vienu no populārākajiem dzīvesstila izdevumiem Latvijā. Tāpat stāsts vēsta par neatkarīgu, modernu un spēcīgu sievieti, kura iekaro savu vietu 30. gadu žurnālistikas un sabiedrības elitē, nodevību un traģisku bojāeju 1941. gadā, it kā sekojot tā laika populārā gaišreģa Finka pareģojumam par Emīlijas dzīvi.

Filmas stāsts balstīts uz patiesiem notikumiem un reālām personām, bet daži tēli, to raksturi, ainas un notikumi ir izdomāti radošajā procesā, lai atspoguļotu notikumus un radītu filmas dramaturģisko stāstu.

Daudzsēriju filmas režisori ir Andis Mizišs, Dāvis Sīmanis, Kristīne Želve, Gints Grūbe. Filmā redzami tādi aktieri kā Edgars Ozoliņš, Guna Zariņa, Juris Bartkevičs, Raimonds Celms, Enzo Leonardo Borneo, Sandis Runge, Baiba Broka, Ligita Dēvica, Inga Tropa-Fišere, Uva Segliņa, Artūrs Skrastiņš, Lauris Dzelzītis, Uldis Anže, Arnolds Osis, Jēkabs Reinis, Gatis Maliks, Dainis Gaidelis

7. decembrī 14.00 būs skatāmas filmas 5. un 6. sērijas

7. decembrī 19.00 būs skatāma filmas 7. sērija

Biļetes pieejamas “Siguldas devona” biļešu kasē.

Ieeja kino apmeklētājiem, kas ir veikuši pilnu vakcinācijas kursu, uzrādot derīgu COVID-19 vakcinācijas vai izslimošanas sertifikātu, kas apliecina, ka persona pārslimojusi Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā. Sertifikātus var lejuplādēt tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv. Seansa laikā jānēsā FFP2 aizsargmaskas. Vienlaikus atgādinām, ka uz pasākumu obligāti jāņem līdzi arī personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), lai varētu apliecināt sertifikāta atbilstību.