Datums:
Adrese:
Kontakti:
Darba laiks:

P: 09.00 – 17.00
O: 09.00 – 17.00
T: 09.00 – 17.00
C: 09.00 – 17.00
Pk: 09.00 – 17.00
Se: slēgts
Sv: slēgts

Cenas:

Bezmaksas

No 21. aprīļa Mālpils kultūras centra izstāžu zālē jauna izstāde
EMMA SOFIA – PŪKAINIE NESMUKUMI

Estētiskie aizspriedumi liek bieži noprast, ka skaistais ir labs un neglītais ir ļauns, bet māksliniecei pēdējos gadus, ir izteikta vēlme radīt darbus, kas tieši pretēji atbilst šim apgalvojumam. Tekstildarbi, kas ir pūkaini, mīksti, koši un izteiksmīgi, lielākajai sabiedrības daļai asociējas ar kaut ko patīkamu, bet šajā kontekstā tas ir tieši pretēji. Zem katra rozā pūkainā darba ir paslēpta nepatīkama tēma, par ko sabiedrība varbūt nevēlās runāt, vai vienkārši ignorē to. Karš, klimata pārmaiņas, ekonomiskā krīze, pandēmija, emocionālā un fiziskā vardarbība, dažādu atkarību problemātika un citas kataklizmas, kas
notiek pēdējās desmitgadēs. Tēmas ir dažādas, bet sociālo stigmu iespaidā bieživien noklusētas, radot māksliniecei interesi viņas izcelt un aplūkot caur savu skatījuma prizmu. Izstādē var apskatīt dažādas Emmas Sofias tekstīlijas, kas veidotas divās dažādās tehnikās. Klasiskajā ziemeļnieka tehnikā un taftinga tehnikā, kas mijās ar glezniecību.

EMMA SOFIA
Emma Sofia ir dzimusi 1990. gadā Rīgā, kur arī šobrīd dzīvo un strādā.
Absolvējusi RDMV, tekstila dizaina nodaļu. Ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijā bakalaura un maģistra grādu tekstilmākslā un maģistra grādu glezniecībā. Papildinājusi zināšanas Norvēģijā Bergenas Universitātē, Vizuālās Mākslas, Mūzikas un Dizaina fakultātē un Honkongas Politehniskās Universitātes Dizaina skolā. Mūsdienu tekstilmāksliniece un gleznotāja, kura rada darbus, kas apšauba sabiedrības, vides un cilvēku uzvedību, kā arī problēmas mūsu sadrumstalotajā postdigitālajā pasaulē. Emmas mākslinieciskais ceļojums ietver dažādus medijus – no klasiskā gobelēna, digitālās aušanas, taftingošanas līdz pat glezniecībai.
Piedalījusies vairākās grupu izstādēs Latvijā, Lietuvā, Slovēnijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Baltkrievijā, Francijā, Azerbaidžānā, Amerikā. Māksliniece Ieguvusi vairākus apbalvojumus, nominācijas un atzinības, kā arī darbi atrodas -Latvijas LOTO, Upītes Kultūrtelpas, M/Darbnīcas kultūrtelpas un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja kolekcijās.

Tikšanās ar Emmu Sofiju svētdien, 21. aprīlī plkst, 16.00.
Izstāde būs apskatāma līdz 7. jūnijam.