Datums:
Adrese:
Kontakti:
Cenas:

Ieejas maksa izstādē iekļauta pils apmeklējuma cenā.

Līdz 9. oktobrim Siguldas Jaunās pils apmeklētāji aicināti iepazīties ar mākslinieces Ērikas Zuteres darbiem, kas izstādē “Klusējošie stāsti” eksponēti pils salonā. Izstāde ir mākslinieces vizuāli taktilas pārdomas ar spēles elementiem.

Māksliniece stāsta savus stāstus, vārdus neizmantojot, – par to, kas priecē, sajūsmina, sāp un biedē. Dod iespēju skatītājam palikt pie vizuālo kvalitāšu baudīšanas, veidot savu stāstu, paņemot to, kas viņam nepieciešams. Darbos dominē dabas motīvi un dabas materiāli – augļu un dārzeņu papiruss, papīrs no dabīgām šķiedrām, lins un kokvilna. Daba ir izcilākais mākslinieks, skolotājs, ārsts un psihoterapeits, ar to nav vērts konkurēt, labāk piedalīties un iesaistīties.

Ērika Zutere beigusi Jāņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu.
Tekstilmākslinieku asociācijas un IAPMA (The International Association of Hand Papermakers and Paper Artists) biedre. Šķiedru mākslas izstādēs piedalās no 1995. gada, sākotnēji dominējošos tekstilmateriālus arvien vairāk nomaina dabīgo šķiedru rokassmēluma papīrs un augļu un dārzeņu papirusi, no tekstila saglabājot šūšanu un izšūšanu. Dod priekšroku mazajām formām un miniatūrām.