Datums:
Adrese:
Kontakti:

Ziemas saulgriežu laikā, otrdien, 21. decembrī, no plkst. 18.30 līdz 19.30 Siguldas folkloras kopa “Senleja” izdzīvos vienu no senajām Ziemassvētku tradīcijām – Bluķa vakaru. Tā laikā maskotā gājienā no kultūras centra “Siguldas devons” līdz Siguldas dzelzceļa stacijas laukumam tiks vilkts bluķis, lai, kopīgi dziedot, to sadedzinātu ugunskurā Stacijas laukumā, tādējādi Vecajā gadā atstājot visas nedienas, bēdas un likstas.

Ikviens aicināts pievienoties, nesot līdzi pērno Jāņu vainagus, lai, tos sadedzinot Bluķa vakara ugunskurā, vairotu saules spēku, simboliski palīdzot tai atkal kāpt debesu kalnā. Sadedzinot veco, atbrīvosim ceļu jaunajam!

Bluķa vilkšana ir ievads Ziemas saulgriežu svētku norisēm. Tā ir viena no aizraujošākajām Ziemassvētku tradīcijām, kam ir sena rituāla nozīme. Cilvēku atmiņās bluķa vilkšana skaidrota kā aizgājušā gada grūtumu un nedienu sakopošana. Senāk, dziedot Ziemassvētku dziesmas, bluķi ar virvēm ļaudis vilka pa saviem laukiem, dārziem, apkārt ēkām, lai visbeidzot sētsvidū sadedzinātu. Vietām degošajam bluķim pat lēca pāri, jo ticēja, ka tas, tāpat kā Jāņu ugunskurs, dod svētību visiem, kas atrodas tā liesmu tuvumā.

Ziemassvētku laikā turpinājās arī maskotie gājieni, kuru laikā ļaudis pārtapa citos tēlos, tādējādi nodrošinot saikni ar aizgājušajām paaudzēm un vairojot prieku, svētību un veiksmi gan sev, gan kaimiņiem.

Pasākums noritēs epidemioloģiski drošos apstākļos, ievērojot valstī noteiktos drošības nosacījumus un ievērojot distanci.

Informāciju sagatavoja:
Siguldas folkloras kopas “Senleja” vadītāja
Anda Skuja

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.