Datums:
Adrese:
Kontakti:

Sestdien, 14. janvārī, plkst. 15.00 Mālpils Kultūras centrā norisināsies fonda “Nāc līdzās!” fotoizstādes “Mirklis citur” prezentācija, kuras laikā būs iespēja satikties ar izstādes foto modeļiem Robertu, Mārtiņu, Laimu un Anniju. Fonds “Nāc līdzās!” jau daudzus gadus sadarbojas ar fotomākslas profesionāļiem, lai veidotu jauniešu ar īpašām vajadzībām fotogrāfiju izstādes, kurās viņi ir darbu autori. Taču šoreiz ir tapusi unikāla fotoizstāde “Mirklis citur”, ko radījusi Kurzemes fotogrāfe Ieva Benefelde. Šajā izstādē jaunieši ar īpašām vajadzībām ir fotomodeļi.

Projektā tika iesaistīti 10 jaunieši ar īpašām vajadzībām, kas darbojas fondā “Nāc līdzās!”. Jaunieši ir no dažādām Latvijas vietām – Mālpils, Rīgas, Babītes, Dobeles, Ādažiem, Aizputes un Kuldīgas. Katram no viņiem ir kāds funkcionāls traucējums, kas liedz dzīvi baudīt pilnā spektrā. Taču viņi ir atraduši nodarbes, kurās viņi var sevi lieliski apliecināt un justies pilnvērtīgi un laimīgi.

“Fotogrāfija ir viens no veidiem, kā mēs varam nodot informāciju citiem par sevi, saviem sapņiem, kā vēlamies redzēt sevi kaut uz īsu mirkli iedomātā tēlā. Caur fotogrāfiju, un īpaši tām pievienotajiem stāstiem, mēs varam nodot izstādes skatītājam informāciju, kas viņam palīdzēs labāk iepazīt un saprast cilvēkus ar īpašām vajadzībām,” skaidro fonda “Nāc līdzās!” vadītāja un izstādes idejas realizētāja Sarma Freiberga.

Fotogrāfiju tapšanas vietas ir Kuldīgā vai tās apkārtnē. Vairākas fotogrāfijas tapušas Padures muižā, vēl citas Snēpeles muižā.

“Vai Tev kādreiz ir bijusi vēlme pamirkšķināt acis un ceļot laikā un telpā kaut uz mirkli? Katram no mums dažreiz gribas būt citur. Uzzināt, kāda ir sajūta, kad drosmes vējš iepūš muskatiera cepures spalvā. Vai sadzirdēt, kā švīkst princeses kleitas apaklšmala pret muižas deju grīdu, kad sper soli. Ļauties iztēlei un sapņiem! Prom no ikdienības! Mirkli būt kur citur,” tā fotogrāfe Ieva Benefelde uzbur fotogrāfiju tapšanas gaisotni.

Arī izstādes apmeklētāji varēs iepazīt mirkli citur. Mirkli jauniešu ikdienā, ko atklās viņu pašu ierunāti stāsti, ko varēs noklausīties izmantojot kvadrātkodu pie fotogrāfijām.

Papildu informācija pieejama tīmekļa vietnē www.naclidzas.lv vai sociālo tīklu vietnē Facebook