Datums:

Jau trešo reizi, tuvojoties zelta rudenim, norisināsies Gaujas Nacionālā parka ceļotāju diena, ko sadarbībā ar vietējām pašvaldībām un uzņēmējiem rīko Dabas aizsardzības pārvalde.

Sestdien, 18, septembrī visā nacionālā parka teritorijā norisināsies dažādi izzinoši un aizraujoši pasākumi – ekskursijas ar gidu viduslaiku pilīs, sadziedāšanās Gaujas krastos, gastronomiskie piedzīvojumi, velobrauciens un ekskursijas.

Ceļotāju dienas plašais pasākumu klāsts apliecina, ka nacionālais parks iemieso ne tikai dabas vērtības vien, bet arī plašu kultūrvēsturisko mantojumu, cilvēka un dabas kopdarbību un dod iespēju dažādās aktivitātēs veselīgi pavadīt laiku dabā.

Iepazīties ar GNP ceļotāju dienas programmu un izvēlēties sev interesējošo pasākumu varēs Dabas aizsardzības pārvaldes interneta vietnē www.daba.gov.lv un Gaujas Nacionālā parka Facebook lapā.

❗❗Lūdzam ņemt vērā, ka pasākumos vietu skaits ir ierobežots, tādēļ nepieciešams iepriekš pieteikties.❗❗

Gaujas Nacionālais parks ir lielākais un vecākais nacionālais parks Latvijā. Tam raksturīga liela bioloģiskā daudzveidība, reljefa formu dažādība, avoti, smilšakmens atsegumi, gleznainas ainavas un savdabīgi dabas un kultūrvēstures pieminekļi. Gaujas Nacionālais parks izveidots 1973. gadā. Tas vairāk nekā 90 tūkstošu hektāru platībā aizsargā Gaujas senielejas krāšņāko posmu no Valmieras līdz Murjāņiem.