Dienas programmā:
____________________
Plkst. 11.00
Zīmējumu un objektu izrāde bērniem
“Vilks” (vecums no 3+)

Izrāde tiem, kas nebaidās no vilka!
Skatītāji kopā ar izrādes vadītājiem iesaistās rotaļās un izrādes beigās ir iespēja pabeigt zīmējumu uz skatuves sienas, tāpēc aicinām ģērbtiem atbilstoši radošiem darbiem ar krāsām.

Izrādē piedalās:
gleznotāja – Anda Lāce,
aktieri – Marta Grase, Agnese Budovska (kokle), Varis Klausītājs (blokflauta)
Scenogrāfija: Anda Lāce
Režija: Varis Klausītājs
Ilgums: 1h
Valoda: latviešu

– Vai zināt, kurš ir vilks?
– Es esmu vilks, jo es tikko vilku lielu svītru.
– Es esmu vilks, jo es tikko vilku garu skaņu.
– Es esmu vilks! Jo es vilku vilku!

Izrāde sākas ar baltu un tīru telpu. Pēkšņi tajā sāk rotaļāties gleznotāja, mūziķis, aktrise un režisors. Mazo skatītāju acu priekšā viņi spēlējas ar valodu un vārdiem, tautasdziesmām, mūziku, mīklām un brīnišķīgiem zīmējumiem, izstāstot neskaitāmus stāstus par vilku pelēci. Nepilnas stundas laikā baltās sienas ir klātas krāsainām gleznām, kas, šķiet, saplūst un kustas gluži kā multfilmā, telpu ir piepildījusi mūzika un dažādi dzīvnieki, bet bērni tiek aicināti uz skatuves zīmēt un spēlēties kopā ar aktieriem.

____________________
Plkst. 12.00
Tēlu un stāstu radīšanas darbnīca (vecums no 12+)

Vada: Rebeka Lukošus, Jurijs Tatarkins (zīnu festivāls “Sābrs”)
* Darbnīcas laikā dalībniekiem būs iespēja izzināt zīnu radīšanas procesu.

Mākslinieku Rebekas Lukošus un Jurija Tatarkina vadībā katrs varēs iejusties ilustratora, rakstnieka un dramaturga ādā, soli pa solim radot tēlus un to piedzīvojumus sava zīna izveidei.

Rebeka Lukošus ilustrē grāmatas, zīmē komiksus un vada radošās darbnīcas bērniem un jauniešiem. 2021. gadā izdevniecībā “Liels un mazs” iznāca Rebekas grāmata “Nepaklausīgais vectēvs”

Jurijs Tatarkins ir mākslinieks kurš darbojās ilustrācijas jomā un pasniedz.

Dalība ar iepriekšēju pieteikšanos, rakstot uz: kultura@sigulda.lv
Ilgums: 1,5h

____________________
Plkst. 11.00-14.00
(darbnīca norisināsies vairākos ciklos)

Vizuālās mākslas darbnīca ātruma sajūtu izpētei “Kas griež pasauli?”
(vecums bez ierobežojuma, ģimenes ar dažādu vecumu dalībniekiem)

Darbnīcas laikā klausoties dažādus skaņu ritmus un veicot uzdevumus izmantojot grafiskos izteiksmes līdzekļus, pētīsim kā dažādi audiālā, informatīvā un vizuālā ritma faktori ietekmē mūsu laika izjutu. Kad ir par ātru un kad viss ir tieši tā kā vajadzīgs? Kā ātrums dod spēku un kad tas dzen izmisumā?

Kādi faktori ietekmē laika izjūtu un kā mēs uz tiem reaģējam. Kā varam paātrināt vai palēnināt savu laiku, kā to izmantot jēgpilni. Kas nosaka ritmu – vizuāli, skaņās, sajūtās, domās? Kā to parādīt? Darbnīcas laikā būs iespēja izmēģināt dažādus grafiskos izteiksmes līdzekļus un eksperimentēt ar zīmēšanas tehnikām.

Darbnīcas autore Eva Vēvere – vizuālā māksliniece ar starptautisku mākslas praksi, dažādu mākslas izglītības programmu autore un realizētāja. Izstrādājusi un vadījusi mākslas autordarbnīcas bērniem un jauniešiem Somijā, Dānijā, Vācijā, Apvienotajos Arābu Emirātos, Baltijas valstīs.