Datums:

Domā zaļi, rīkojies viedi, dzīvo veselīgi – ar šādu aicinājumu “GreenFest” biedrība jau ceturto gadu aicina domubiedrus un interesentus uz zaļā dzīvesveida festivālu “GreenFest ‘21” , kas notiks Siguldā no 1. līdz 3. oktobrim.

Pasākuma galvenā ideja ir pievērst cilvēku uzmanību ekoloģijas un vides tēmām Gaujas Nacionālajā parka teritorijā, kā arī Latvijā un pasaulē kopumā

“Greenfest`21” festivāla ietvaros turpināsim publisku diskusiju par Gaujas Nacionālajā parka kļūšanu par unikālu bioloģisko apgabalu Latvijā un Eiropā, kā arī veicināsim ikviena cilvēka interesi un iesaisti zaļa un ilgtspējīga dzīvesveida praktizēšanai ikdienā.

Pasākuma laikā plānotas ekspertu un nozares līderu diskusijas, lekcijas un pieredzes stāsti par bezatkritumu jeb zero-waste dzīvesveidu, ekoloģisku un dabai draudzīgu būvniecību, vērtīgu un veselīgu uzturu, ilgtspējīgiem nākotnes izglītības procesiem, apzinātības praksēm, kopienu veidošanu pilsētās un laukos u.c. tēmām.

Domājot par jaunākajiem festivāla apmeklētājiem pasākuma ietvaros tiks piedāvāts plašs radošo darbnīcu un meistarklašu klāsts. “GreenFest ’21” laikā darbosies veselīgu ēdienu bufetes un “Mūsu Bio tirgus”. Festivāla programmu papildinās mūzikas koncerti un performances.

Lai uzrunātu vēl plašāku auditoriju par vides aktuālajām tēmām mākslas valodā, šogad “GreenFest mākslas festivals” ieskandina “GreenFest” idejas jau augustā, iznesot tās ārpus Siguldas pilsētvides.

“GreenFest mākslas festivāla” ietvaros Gaujas Nacionālā parka teritorijā ir apskatāmi 12 Latvijas mākslinieku veidoti vides un zemes mākslas (land-art) darbi, kas katrs nes stāstu par pašizpausmi mijiedarbībā ar dabu, par būšanu harmonijā ar vidi, kurā dzīvojam, un ar sevi pašu. Skaties mākslas objektu karti.

Ieeja pasākumā būs bez maksas, turklāt visas GreenFest ’21 lekcijas, diskusijas un koncertus būs iespēja skatīties online GreenFest Facebook kontā un festivāla mājas lapā www.greenfest.lv

GREENFEST ’21 PROGRAMMA

PIEKTDIENA, 1.OKTOBRIS

Zaļās Villas kvartāls
no 17:00  Kopienas dārza “Audz” sezonas noslēgums

Siguldas Pils kvartāls
Visas dienas garumā: rudens mandalas veidošana ar mākslinieci Zinaīdu Ceski. Aicinām pieteikties skolēnu grupas pa tālr. 26710184

SESTDIENA, 2. OKTOBRIS

Siguldas Pils kvartāls
10:00 – 10:20 Festivāla atklāšana – performance ar ritmu un mālu  / Ierībina Pēteris Lunde
10:30 – 12:00 Diskusija “Bio GNP – norma vai utopija?” / Vada Lāsma Ozola
12:30 – 13:30 Lekcija “Ko varam gūt no dabas un piedzīvojumu terapijas” / Uzstājas Adventure Therapy Latvia
14:00 – 15:00 Lekcija “Veselīgs uzturs cilvēkam un Zemei” / Uzstājas Dr. Guna Havensone
15:30 – 16:30 Lekcija “Brīvdabas skola – daba kā skolotājs” / Uzstājas Lelde Žuka
17:00 – 18:30 Diskusija “Virsaišu saiets: dzīve kopienās – mūsu nākotne?!” / Vada Māris Olte
19:00 KONCERTS Rāmi Riti

SVĒTDIENA, 3.OKTOBRIS

Siguldas Pils kvartāls
10:00 – 10:30 Īsfilma “ROBEŽJAUTĀJUMI”. Sarunas ar GreenFest ’21 Mākslas festivāla dalībniekiem/Māksliniece Eva Vēvere
10:30 – 11:30 Lekcija “Dabisko zālāju daudzveidības saglabāšana – iespējama misija?” / Uzstājas Agnese Priede
12:00 – 13:30 Diskusija “Vai viegli būt “zaļam” uzņēmējam?” / Vada Kristīne Garklāva
14:00 – 15:00 Lekcija “EkoREVĪZIJA mājsaimniecībā” / Uzstājas Artūrs Jansons
15:30 – 16:30 Lekcija “Dzīve veselumā” / Uzstājas Artūrs Ķirps
17:00 KONCERTS igauņu tradicionālā dziedātāja un komponiste Mari Kalkun

2.un 3.oktobrī visu dienu:

  • Mūsu Bio tirgus
  • Veselīgas maltītes
  • Darbnīcu parks lieliem un maziem
  • Rudens mandalas veidošana ar Zinaīdu Ceski

Ieeja pasākumā bez maksas

Visas GreenFest ’21 lekcijas, diskusijas un koncertus skaties online Greenfest.lv  Instagram un Facebook kontos.

Festivāla PAVILJONA TERITORIJĀ varēs atrasties apmeklētāji, kuri uzrādīs darbspējīgu vakcinācijas vai izslimošanas sertifikātu, vai testēšanas sertifikātu, kas apliecina, ka persona pēdējo 48 stundu laikā ir veikusi Covid-19 testu, nosakot SARS-CoV-2 vīrusa RNS, un tas ir negatīvs, vai pēdējo sešu stundu laikā veiktu negatīvu SARS-CoV-2 antigēna testu, kā arī bērni, kas jaunāki par 12 gadiem, bez sertifikātiem.

TIRGUS TERITORIJĀ ieeja ikvienam apmeklētājam bez ierobežojumiem. Visas festivāla lekcijas, diskusijas un koncerti būs skatāmai uz lielajiem ekrāniem tirgus teritorijā.