Datums:
Adrese:
Kontakti:

19. aprīlī plkst. 18.00 kafejnīcā “Valhalla Lounge” Siguldā, Pils ielā 8A, notiks cikla “[Ie]nāc literatūrā” aprīļa saruna. Uz to Guntars Godiņš ir aicinājis mākslinieku Andri Breži, viņš arī dzejnieks Žebers.

Dzirdēsim sarunu par ironiju mākslā un dzejā, Atmodas laiku kultūrā, žurnāla “Avots” nozīmi, pārspriedumus par izstādi “Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991” Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, konceptuālo dzeja, instalācijām un performancēm un citi.

Andris Breže ir mākslinieks un dzejnieks. Literatūrā pazīstams ar pseidonīmu Žebers, kas veidots kā viņa uzvārda anagramma. Breže ir viens no svarīgākajiem Latvijas laikmetīgās mākslas pārstāvjiem. Viņa darbos neatņemama sastāvdaļa ir asprātība un ironija. Vairāki Brežes darbi šobrīd skatāmi izstādē “Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991” Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Breže jeb Žebers ir autors vairākiem dzejoļu krājumiem, par kuriem saņēmis vairākas nominācijas un balvas.

Saruna ciklā “[Ie]nāc literatūrā” notiek katra mēneša vienā no trešdienām. To vada tulkotājs un dzejnieks Guntars Godiņš, uz sarunu aicinot dzejniekus, rakstniekus, tulkotājus no Latvijas un citām valstīm.

Sarunas videoieraksts pieejams kultūras centra “Siguldas devons” Facebook lapā trīs dienas pēc pasākuma.