Datums:
Adrese:
Kontakti:
Cenas:

Bez maksas

Cikla “[Ie]nāc literatūrā” novembra saruna, uz to Guntars Godiņš ir aicinājis literatūrzinātnieci Evu Eglāju-Kristsoni.

Sarunas tēmas: digitālais resurss www.literatura.lv, tā nozīme literātiem, skolām, universitātēm; sieviešu vēsture un devums sabiedrībā un kultūrā līdz Otrajam pasaules karam (www.womage.lv); kultūras sakari Dzelzs priekškara abās pusēs, kolaboracionisms, u.c.

Eva Eglāja-Kristsone ir literatūrzinātniece, filoloģijas doktore (2007). Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta vadošā pētniece (kopš 2016), Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta direktore (kopš 2021). Monogrāfijas “Dzelzsgriezēji: Latvijas un Rietumu trimdas rakstnieku kontakti” (2013, atkārtoti 2016) autore; par monogrāfiju saņēmusi Latviešu Literatūras gada balvas speciālbalvu. Līdzās pētnieciskajam darbam darbojas kā sastādītāja un redaktore. Vortāla www.literatura.lv iniciatīvas autore, stratēģe un galvenā redaktore.

Saruna ciklā “[Ie]nāc literatūrā” notiek katra mēneša vienā no trešdienām. To vada tulkotājs un dzejnieks Guntars Godiņš, uz sarunu aicinot dzejniekus, rakstniekus, tulkotājus no Latvijas un citām valstīm.