Datums:
Adrese:
Kontakti:

15. februārī plkst. 18.00 Siguldas kafejnīcā “Valhalla Lounge”, Pils ielā 8 A, notiks cikla “[Ie]nāc literatūrā” šī gada otrā saruna. Uz to Guntars Godiņš ir aicinājis rakstnieku, tulkotāju un dramaturgu Jāni Joņevu.
Saruna būs par Jāņa Joņeva debijas romāna “Jelgava 94” panākumiem gan Latvijā, gan citās valstīs, par pusaudžu skatījumu uz pagājušā gadsimta 90. gadu notikumiem Latvijā, par tā laika mūzikas lomu jauniešu domāšanā un pasaules uztverē. Savukārt 2022. gadā iznākušais detektīvromāns “Decembris” – laba ierosme sarunai par šo žanru latviešu literatūrā un Jāņa Joņeva savdabīgo pieeju reāliem notikumiem un faktiem. Dzirdēsit pārdomas par tulkošanu, dramaturģiju un darbu dokumentālajā kino.

Jānis Joņevs (1980) – rakstnieks, dramaturgs. Romāna “Jelgava 94” (2013), stāstu krājuma “Tīģeris” (2020) un dokumentāla detektīvromāna “Decembris” (2022) autors. Debijas romāns “Jelgava 94”, kas vēsta par 20. gadsimta 90. gadu Jelgavu un jauniešu aizraušanos ar alternatīvo kultūru un smagā metāla mūziku, saņēmis vairākas godalgas, kā arī tulkots vairāk nekā desmit valodās. 2019. gadā pēc grāmatas motīviem uzņemta režisora Jāņa Ābeles filma. Kopā ar mākslinieku Reini Pētersonu izdota Jāņa Joņeva grāmata bērniem “Slepenie svētki”.

Saruna ciklā “[Ie]nāc literatūrā” notiek katra mēneša vienā no trešdienām. To vada tulkotājs un dzejnieks Guntars Godiņš, uz sarunu aicinot dzejniekus, rakstniekus, tulkotājus no Latvijas un citām valstīm.
Sarunas videoieraksts pieejams “Siguldas Devona” facebook lapā trīs dienas pēc pasākuma.