Datums:
Adrese:
Kontakti:

17. maijā plkst. 18.00 Siguldas kafejnīcā “Valhalla Lounge”, Pils ielā 8 A, notiks cikla “[Ie]nāc literatūrā” maija saruna. Uz to Guntars Godiņš ir aicinājis dzejnieci un tulkotāju Ingmāru Balodi.

Dzirdēsim sarunu par Ingmāras Balodes oriģināldarbiem un tulkojumiem, skanēs arī dzeja autores lasījumā. Tā kā nupat pasniegta Latvijas Literatūras gada balva visās nominācijās, un dzejniece Ingmāra Balode bija ekspertu komisijas priekšsēdētāja, dzirdēsim arī pārdomas par nominētajām grāmatām un jaunākajām tendencēm latviešu literatūrā.

Ingmāra Balode publicē dzejoļus kopš 90. gadu beigām. Dzejniecei iznākuši trīs dzejoļu krājumi, divi no tiem saņēmuši Latvijas Literatūras gada balvu. Balodes dzejoļi tulkoti angļu, lietuviešu, ukraiņu, poļu, čehu, itāļu valodā. Tulko daiļliteratūru pārsvarā no poļu un angļu valodas, atdzejo arī čehu, slovāku un krievu autorus, pateicoties viņai, latviski lasāmi tādi ievērojami autori kā Hanna Krāla, Mikolajs Ložiņskis, Dorota Maslovska, Slavomirs Mrožeks, Ādams Zagajevskis un citi. Balode par nopelniem poļu literatūras tulkošanā saņēmusi Polijas Republikas Nopelnu ordeņa sudraba krustu.

Saruna ciklā “[Ie]nāc literatūrā” notiek katra mēneša vienā no trešdienām. To vada tulkotājs un dzejnieks Guntars Godiņš, uz sarunu aicinot dzejniekus, rakstniekus, tulkotājus no Latvijas un citām valstīm.

Sarunas videoieraksts pieejams “Siguldas Devona” facebook lapā trīs dienas pēc pasākuma.