Datums:
Adrese:
Kontakti:

25. maijā plkst. 18.00 kafejnīcā “Valhalla Lounge” Pils ielā 8A, Siguldā, notiks cikla “[Ie]nāc literatūrā” sezonas noslēguma saruna. Par mūziku un literatūru sarunāsies dzejnieks Guntars Godiņš un komponists Uģis Prauliņš. Kā ierasts, tikšanās būs skatāma arī kultūras centra “Siguldas devons” Facebook lapā.

Tikšanās reizē varēs dzirdēt Uģa Prauliņa un Guntara Godiņa pārdomas par solo, kora un roka dziesmai tik svarīgo vārda un mūzikas vienību. Arī par to, kā dzejolis pārtop dziesmā, kā komponists izvēlas tekstu, kāda ir sadarbība starp vārdu un mūzikas autoru.

Abi sarunas dalībnieki vairākkārt tikušies radošajā darbā, viens no kopdarbiem ir 1991. gadā tapusī rokopera “Pilsēta”, kas vispirms Laimdotas Kalniņas režijā bija skatāma Latvijas Televīzijā, pēc tam –  uz Dailes teātra skatuves Valda Liepiņa režijā.  

Uģis Prauliņš ir komponists, audioproducents, un aranžētājs. Uģa Prauliņa mūzika atskaņota daudzās Eiropas valstīs, kā arī Japānā, Amerikas Savienotajās valstīs, Kanādā un Austrālijā. Rīgas mesa (Missa Rigensis) ir iekļauta atpazīstamu pasaules koru repertuārā. 2012. gadā ziemeļvalstu komponistu laikmetīgās kormūzikas albums “The Nightingale”, kurā iekļauts Uģa Prauliņa darbs “Lakstīgala” korim un blokflautām, saņēmis Vācijas Fonoakadēmijas balvu kategorijā “Gada pasaules pirmizrādes ieraksts”. Skaņdarbs 2012. gadā izvirzīts arī Grammy balvai nominācijā “Labākais mūsdienu klasiskais skaņdarbs”.

Sarunu cikls “[Ie]nāc literatūrā” notiek katra mēneša vienā no trešdienām. To vada tulkotājs un dzejnieks Guntars Godiņš, uz sarunu aicinot dzejniekus, rakstniekus, tulkotājus no Latvijas un citām valstīm. Sarunu cikls tiek filmēts un pārraidīts tiešsaistē kultūras centra “Siguldas devons” Facebook lapā. Ieeja, apmeklējot pasākumu klātienē, ir bez maksas.


Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.
© www.sigulda.lv