Datums:
Adrese:
Kontakti:
Cenas:

Bez maksas

Gaidot Starptautiskos Siguldas Opermūzikas svētkus koprades laboratorijās būs skatāma kostīmu mākslinieces Ievas Kundziņas kostīmu izstāde.

Māksliniece gandrīz 20 gadus ir radījusi kostīmu skices un kostīmus operas izrāžu iestudējumiem Siguldā. Par Siguldas Opermūzikas svētkiem saka māksliniece:
“Spēcīgākā katarse, protams, ir Siguldas opermūzikas svētku kostīmi. Tur kostīmu papildina ne tikai mūzika, bet arī dabas noskaņa. Mirklis pēc saulrieta, vēja šalkoņa, ainava – visi šie komponenti kopā ir spēcīgs pārdzīvojums.
Man spilgtā atmiņā ir koris sudrabotās kleitās un baltās parūkās Verdi operā “Masku balle”. Vai arī “Traviata” – Violetas aiziešana viņsaulē. Režisors Edmunds Freibergs šajā izrādē ieviesa jaunu personāžu – mākslinieku Anrī de Tulūzu Lotreku, kurš operas laikā kaut kur fonā zīmē, bet brīdī, kad Violeta aiziet, arī Lotreks noņem cepuri. Tik iespaidīga aina!”

Ieva Kundziņa
Izcilā kostīmu māksliniece Ieva Kundziņa dzimusi gleznotāja un scenogrāfa Pētera Kundziņa ģimenē. Beigusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas tērpu modelēšanas nodaļu, 1965. Gadā absolvējusi LMA glezniecības nodaļu, sāka strādāt Rīgas kinostudijā un līdz 1990. gadam Ieva Kundziņa bija paspējusi ietērpt ap 40 filmu varoņus. Daudzas no tām pieder Latvijas kino zelta fondam: “Četri balti krekli”, “Ceplis”, “Agrā rūsa”, “Puika”, “Sprīdītis” u.c.

Ieva Kundziņa daudz strādājusi arī operas žanrā. Sadarbība ar Siguldas Operas svētkiem sākas jau ar operu ”Mīlas dzēriens” (2001). Turpmākajos gados tapuši brīnišķīgi kostīmi operas izrādēm Siguldā. Ieva veidojusi tērpus izrādēm Rīgas, Valmieras, Liepājas un Daugavpils teātros.

Māksliniecei piemīt teicama tēla, stila, formas, krāsu un faktūru izjūta, atraktīvs materiālu pielietojums, asprātība un radoša drosme. Tērpu ansambļi veidoti gleznieciskās un skulpturālās kompozīcijās. Viņai ir plašas kostīmu vēstures zināšanas un asa mūsdienu modes izjūta. Viņas kostīmu skices vienmēr izcēlušās ar māksliniecisku kvalitāti.

Šogad Ieva Kundziņa sanēmusi “Lielo Kristapu” par mūža ieguldījumu filmu mākslā, kā atī divas “Lielā Kristapa” balvas (filmas “Puika” un “Saulessvece”) un Spēlmaņu nakts balvu par kostīmiem izrādei “Mēnesis uz laukiem” (2005, JRT). 2022.gadā I.Kundziņa saņēmusi arī Triju Zvaigžņu ordeni.

Koprades laboratoriju ekspozīcijā skatāmi kostīmi no izrādēm “Masku balle”, “Falstafs” un “Toska”.