Datums:
Adrese:
  • Pils iela 10, Sigulda, Siguldas pilsēta, Siguldas novads, LV-2150
  • Saņemt norādes
Kontakti:
Darba laiks:

Siguldas devons darba laiks:
P: slēgts
O: 10.00-18.00
T: 10.00-18.00
C: 10.00-18.00
Pk: 10.00-18.00
Se: 10.00 – 16.00
Sv: slēgts

Latvijas mākslinieces Ināras Liepas un izstāžu līdzautora Ulda Liepas veidotās krāsaino pasaku ilustrācijas no 3. maija līdz 9. jūnijam būs apskatāmas Siguldā, Siguldas novada Kultūras centrā “Siguldas devons”. Atklāšana notiks 3. maijā plkst. 17.00 Digiti zālē kopā ar Imanta Ziedoņa grāmatas “Krāsainās pasakas” franču valodā prezentāciju un Zilās pasakas smilšu kino pirmizrādi.

Dzejnieka, publicista un visplašākajā nozīmē CILVĒKA – Imanta Ziedoņa (1933-2013) vārds un talants turpina piesaistīt arvien plašāku starptautiskās sabiedrības interesi, pulcējot viņa daiļrades cienītāju un pētnieku uzmanību Latvijā un pasaulē. Viņš ir viens no vislabāk pazīstamajiem latviešu dzejniekiem pasaulē.
Latvijas mākslinieces Ināras Liepas un izstāžu līdzautora Ulda Liepas veidotās Ziedoņa krāsaino pasaku telpiskās ilustrācijas ir viena mazliet citāda epizode šajā “ģeogrāfijas paplašināšanas” lokā, kurā autori piedāvā savus stāstus.
Inārai un Uldim Imanta Ziedoņa ceļs Latvijas kultūrainā, dzīvē un vēsturē saistās ar eksperimentu, atvērtību jaunām vēsmām un neizsīkstošiem radošiem meklējumiem – arvien būt ceļā, kustībā – kā to mīlēja pats dzejnieks. Deviņdesmitajos gados sadarbībā ar Ramonu Umbliju un Imantu Ziedoni kā Latvijas Kultūras fonda vadītāju, māksliniekiem deva iespēju realizēt daudzus mākslas projektus, tai skaitā arī bērnu auditorijai.
Izstāde tapusi lielā mērā iedvesmojoties no Imanta Ziedoņa daiļrades, taču autori saglabā savu rokrakstu, kā arī attieksmi pret šobrīd pasaulē notiekošo.
Ziedoņa dzīvē paralēli ir pastāvējis eksperiments un ikdiena, slavas spožums, radošs spēks un vienkārša, ikdienišķa cilvēcība.
Izjusti un spēcīgi viņš izmantojis valodas izteiksmību, metaforās domājot par lielajām sakarībām cilvēces un tautas likteņos vēstures gaitā, par iespēju mākslai ietekmēt vērtību izpratni sabiedrībā. Savos darbos dzejnieks apvieno 20.gs. modernisma tradīcijas, tīrās mākslas augstos principus ar laikmetīgo sociāli aktīvā mākslinieka pozīciju. Viņš mācējis rūpīgi radīt latviskās kultūras vērtības, modināt pret tām cieņu un lepnumu. Ziedoņa rīcība bija principiāla nostādne – stiprināt latvisko identitāti un garu. Dzejnieka dzīves pieredze savā bagātībā un daudzveidībā ir unikāla, ar viņa garam un darbam piemītošo pasaules elpu. Imanta Ziedoņa personība ir tā, kas noteikusi ļoti daudz lietu loģiku, secību un gaitu.
M.art. Gundega Cēbere

Imanta Ziedoņa “Krāsainās pasakas” ceļojošā ekspozīcija bez maksas apskatāma kultūras un mākslas telpā “Siguldas devons” no 3. maija līdz 9. jūnijam no otrdienas līdz piektdienai no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00 un sestdienās no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00.