Datums:
Adrese:
Kontakti:

Piektdien, 19. janvārī, Inčukalna Tautas namā plkst. 14.00 atklās fonda “Nāc līdzās” foto izstādi “Mirklis citus”, kuru darbus radījusi fotogrāfe Ieva Benefelde. Šajā izstādē jaunieši ar īpašām vajadzībām būs fotomodeļi. Izstādes atklāšanā piedalīsies tās veidotāji un fotomodeļi. Ar muzikāliem priekšnesumiem iepriecinās Roberts Reingolds un Marta Rancāne. Būs iespēja ieklausīties Laimas Mūrnieces dzejā.

Fonds “Nāc līdzās” jau daudzus gadus sadarbojas ar fotomākslas profesionāļiem, lai veidotu jauniešu ar īpašām vajadzībām fotogrāfiju izstādes, kurās viņi ir darbu autori. Izstādes ideja radās fonda vadītājai Sarma Freiberga .

Projektā tika iesaistīti desmit jaunieši ar īpašām vajadzībām, kas darbojas fondā “Nāc līdzās”. Viņi ir no dažādām Latvijas vietām – Rīgas, Babītes, Dobeles, Mālpils, Ādažiem, Aizputes, Inčukalna un Kuldīgas. Katram no viņiem ir kāds funkcionāls traucējums, kas liedz dzīvi baudīt pilnā spektrā. Taču viņi ir atraduši nodarbes, kurās viņi var sevi lieliski apliecināt un justies pilnvērtīgi un laimīgi.

“Vai Tev kādreiz ir bijusi vēlme pamirkšķināt acis un ceļot laikā un telpā kaut uz mirkli? Katram no mums dažreiz gribas būt citur. Uzzināt, kāda ir sajūta, kad drosmes vējš iepūš muskatiera cepures spalvā. Vai sadzirdēt, kā švīkst princeses kleitas apaklšmala pret muižas deju grīdu, kad sper soli. Ļauties iztēlei un sapņiem! Prom no ikdienības! Mirkli būt kur citur,” tā fotogrāfe Ieva Benefelde uzbur fotogrāfiju tapšanas gaisotni. Arī izstādes apmeklētāji varēs iepazīt mirkli citur. Mirkli jauniešu ikdienā, ko atklās viņu pašu ierunāti stāsti.

Izstāde jau pabijusi daudzās Latvijas vietās un tagad piestājusi Inčukalnā, kur dzīvo viena no fotomodelēm Laima Helēna Mūrniece.