Datums:
Adrese:
Kontakti:
Darba laiks:

P: 09.00 – 17.00
O: 09.00 – 17.00
T: 09.00 – 17.00
C: 09.00 – 17.00
Pk: 09.00 – 17.00
Se: slēgts
Sv: slēgts

No 25. augusta Mālpils Kultūras centra izstāžu zālē būs apskatāma gleznotājas Intas Celmiņas izstāde “Pirmatnība”.

“Iedomājieties mākslas pirmsākumus, kad viss sākās ar vienkāršām domām un tīrām sajūtām par pasauli. Izstāde atgādina par laiku, kad pirmās emocijas tika izteiktas ar prieka pilniem zīmējumiem smiltīs, akmenī vai gleznojumiem alās. Šie pirmatnējie mēģinājumi iemieso mākslas būtību, kas sakņojas tiešā saskarē ar dabu un emocijām.

Tāpat arī bērna pirmajos zīmējumos ar nevainīgām līnijām un spilgtām krāsām ir attēloti tuvākie un mīļākie objekti – māte, zvēri, putni. Šajos darbos katrs elements ir pilns ar personīgu nozīmi un emocijām. Tas ir kā tilts starp pirmatnējiem mākslas darbiem un mūsdienu izpausmēm, parādot, ka radošums un vēlme izpausties ir neatņemama cilvēka būtības daļa.

Esam attīstījuši mākslu līdz augstam tehnoloģiskam un konceptuālam līmenim, taču, cenšoties atgriezties pie sākotnējiem pamatiem, mēs varam atklāt un izprast mākslas fundamentālo būtību. Krāsas pirmatnīgais spēks ir neatņemama daļa no šīs pieredzes –krāsu savstarpējā saspēle, kas tika ieraudzīta pirms tūkstošiem gadu, joprojām spēj izsaukt dziļas emocijas. Krāsas caurstrāvo mākslas darbus, savieno pagātni ar tagadni un ļauj mums piedzīvot radīšanas prieku tā, kā to darīja mūsu senči.

Izstāde “Pirmatnība” atgādina mums par prieku un vieglumu, kas pavada radīšanas procesu, un mudina atklāt radošuma un mākslas patieso būtību, kas ir tikpat aktuāla šodien, kā tā bija pirms tūkstošiem gadu,” tā māksliniece Inta Celmiņa par savu jaunāko izstādi.

Inta Celmiņa ir beigusi Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu un Latvijas Valsts Mākslas akadēmijas Pedagoģijas nodaļu. Izstādēs māksliniece piedalās kopš 1969. gada. Ir sarīkojusi vairāk nekā 20 personālizstādes, piedalījusies neskaitāmās grupu izstādēs. 2011. gadā kļuvusi par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri. Mākslinieces darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Tretjakova galerijas, Ludvika Modernās mākslas muzeja Ķelnē kolekcijās, kā arī privātkolekcijās Latvijā un ārzemēs.