Datums:
Adrese:
Kontakti:
Cenas:

https://www.bilesuparadize.lv/lv/performance/26944

Pēc skatītāju pieprasījuma, esam raduši iespēju piedāvāt papildizrādi! 30. jūnijā plkst. 15.00 kultūras centrā “Siguldas devons” viesosies Sanfrancisko Jaunais teātris ar izrādi “Anšlavs un Veronika”.

Sanfrancisko Jaunais teātris piedāvā unikālu izrādi par dzīvesbiedriem rakstnieku Anšlavu Eglīti un mākslinieci Veroniku Janelsiņu, kas lielāko mūža daļu pavadīja trimdā, Amerikā. Anšlava lomā izcilais Jaunā Rīgas teātra (JRT) aktieris Kaspars Znotiņš, Veronika – Taira Zoldnere. Izrāde veidota pēc Raimonda Staprāna lugas motīviem. Tā iesākas ar precētā pāra pārcelšanos no Ņujorkas uz Oregonu, seko viņiem līdz uz Kaliforniju un noslēdzas ar Eglīša aiziešanu mūžībā.

Autors pievēršas laulāto draugu personīgajām attiecībām, saskarsmei, intelektuālajiem strīdiem un domu apmaiņai, iepinot stāstus no viņu dzīves, kas ļauj skatītājam atklāt viņus kā personības, atstājot varoņu literāros un mākslinieciskos sasniegumus aizkadrā. Raimonds Staprāns abus pazinis personīgi, kā arī, rakstot lugu, izmantojis Veronikas Janelsiņas atmiņas. Izrāde savu pasaules pirmizrādi piedzīvoja 2022. gada 1. jūlijā St. Paulā, Minesotā, XV Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku ASV ietvaros.

“Anšlavs un Veronika”
Izrāde 2 cēlienos. (~ 2 stundas)

Anšlavs – Kaspars Znotiņš (Jaunais Rīgas teātris)
Veronika – Taira Zoldnere
Veronika atmiņās un Staprāna kundze – Astrīda Lācītis
Muzikante un Veronikas kaķis – Natālija Da Cruz
Dejotāja, Dziedātāja un Sociālā darbiniece – Dace Rapa
Sieva – Anita Greenband
Vīrs un Anšlava kaķis – Gundega Ozola-Bite
Zilgalvis – Māra Vilde
Kaimiņš – Karīna Vasiļevska-Das
Bērni – Emma Da Cruz
Skatuves strādnieks – Māra Lewis
Sieviete parkā un citur – Džoanna Pāvuliņa
Režija – Māra Lewis un Karīna Vasiļevska-Das
Māksliniece – Linda Treija
Mūzika – Gio Saule
Tērpu meistare un izrādes vadītāja – Sallija Filica

Sanfrancisko Jaunais teātris tika dibināts 2010. gadā un šobrīd ir vienīgais aktīvais latviešu teātris ASV. Tā pieredzes krājumā ir septiņi iestudējumi. Izrādes ir priecējušas skatītājus ne tikai Sanfrancisko, bet arī 2017. gada XIV Vispārējos Latviešu dziesmu un deju svētkos Baltimorā, ASV, ar izrādi “Emīls un Berīnes zēni” un 2022. gada XV Vispārējos Latviešu dziesmu un deju svētkos St. Paulā, ASV, ar izrādi “Anšlavs un Veronika”, kā arī latviešu centros Losandželosā, Vašingtonā, Bostonā, Reikjavikā un Oslo. Sanfrancisko Jaunais teātris šobrīd aktīvi organizē devīto diasporas amatierteātru festivālu Laipa 2023, kas notiks Sanfrancisko no 2023. gada 26. līdz 29. oktobrim.