Datums:
Adrese:
Kontakti:

Septembrī Siguldas Jaunās pils Salonā būs apskatāma mākslinieces Ivetas Šmitas personālizstāde “Fragmenti.” Izstādē būs skatāmi vizuālās mākslas darbi, kuri veidoti autortehnikā ar tušu uz zīda, kā arī daži darbi veidoti izmantojot pašgatavotu alkšņa koka čiekuru tušu.

Izstādē “Fragmenti” apskatāmie mākslinieces darbi veidoti iedvesmojoties no formas un emociju smalkuma. Tā ir portretu sērija vienkāršās pozās un mīmikā, gluži kā fragmenti kādā emociju notikumu lentē. Mēs lasām ķermeņu valodu, mīmikai un pozai piedēvējam nozīmi un nojaušam stāstus. Šo stāstu izstāstīšanai kā materiāls tiek izmantots zīds, bet galvenais mākslinieciskais izteiksmes līdzeklis ir ar tušu veidota gaismēnas saspēle. Stāstu un emociju bagātību mēs varam tikai nojaust, ieskatoties katrā no portretiem.

Iveta Šmita ir dzimusi Siguldā. Šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļā, tekstilmākslas katedrā. Iveta par sevi stāsta: “Mani iedvesmo – japāņu minimālisms un formas lakonisms, renesanses estētika, daba un mirkļa noskaņa. Uzskatu, ka māksla pastāv, lai visos veidos bagātinātu mūsu dzīvi. Savos darbos vēlos uzsvērt vienkāršību, domāju, ka tā var būt spēcīga. Darbos man patīk radīt atmosfēru, tā man ir svarīga.”.

I. Šmita piedalās dažādās mākslinieku grupu izstādēs kopš 2018. gada. Iepriekšējā radošā darbība saistīta ar dizainu. 2018. gadā saņemta Latvijas Dizaineru savienības Gada balva dizainā, lietu dizaina kategorijā.

Interesenti aicināti uz tikšanos ar mākslinieci 3. septembrī no plkst. 15.00 līdz 19.00.