Datums:
Adrese:
  • Pils iela 10, Sigulda, Siguldas pilsēta, Siguldas novads, LV-2150
  • Saņemt norādes
Kontakti:

Dizaina biroja H2E izstāde atklāj dizaina projektu īstenošanas procesu caur dizaina biroja H2E darbiem un uzkrāto pieredzi dizaina nozarē. Realizētie projekti kā pierādījumi runās par vērtībām, kas tiek pieteiktas ar izstādes manifestu: “IZAICINĀJUMS. Izzināt, izpētīt, pamanīt, uztaustīt, notvert, apbrīnot pasauli. AICINĀJUMS. Nāc līdzi, ieskaties, apjaut, izjūti kopā ar mums. Mēs zinām, ka esam. DIZAINS ir darbības vārds – izzinot iedvesmot. Iedvesmot, izzinot PASAULES VĒRTĪBU. Tas ir mūsu darbs, mīlestība un arī ikdiena.”

Izstādes atklāšana 9. novembrī plkst. 16.00 kultūras un mākslas telpā “Siguldas devons”.

Izstādē “Iz–aicinājums” dizaina biroja H2E komanda dalīsies dizaina procesos strādājot pie dizaina projektiem un to realizācijas interjera, ekspozīciju, grafikas un navigācijas dizaina jomās. Dizaina process nav lineārs ceļš, tas tiks rādīts un stāstīts izstādē mēneša garumā.
Projekti, kuru procesi tiks atklāti izstādes laikā ir – Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīcija, Light Guide Optics International interjera dizains, objekta Rīgai 800 dizains, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas vides grafika, kā arī Alūksnes Sporta centra un Bērna mājas identitātes.
Dizaina studija “H2E” ir starpdisciplinārs dizaina uzņēmums, kura galvenais darbības princips ir radoši nestandarta risinājumi. Studijas galvenie darbības virzieni ir interjera un ekspozīciju dizains, grafikas dizains un navigācijas dizains. Dizaineri strādā ar telpu kā vizuālo pieredzi un dizainu kā komunikācijas instrumentu. “H2E” ir starptautiskas profesionālas organizācijas SEGD biedrs un SEGD Riga Chapter izveidotājs (segd.org), kura fokusā ir telpiskās vides un grafikas mijiedarbība. No 2018. gada “H2E” ir Latvijas Dizaina padomes dalībnieks. Dizaina biroja realizētie projekti saņēmuši vairākus starptautiskus apbalvojumus, tādus kā RED Dot Design Award, IF Design Award, German Design Award, THEA, SEGD Design Award u.c. 2017. gadā dizaina birojs saņēmis Latvijas Republikas Kultūras ministrijas balvu “Izcilība kultūrā” par izcilu veikumu izstāžu un muzeju ekspozīciju dizainā.
Dizaina birojs H2E dibināts 2007. gadā, tā izveidotāji ir Ingūna Elere, Dagnija Andersone un Holgers Elers. Ingūna Elere un Holgers Elers ir Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas profesori.
H2E īsteno dažāda mēroga grafikas, objektu un telpas dizaina projektus, sākot no padziļinātas izpētes līdz realizācijai.
Dizaina birojs H2E regulāri veido publiskus pasākumus par dizaina jautājumiem, ar to veicinot izpratni par dizaina lomu ikviena indivīda dzīvē, kvalitatīva dizaina pieprasījumu, Latvijas dizaina sasniegumu analīzi un popularizēšanu Latvijā un ārvalstīs, kā arī sniedz ieguldījumu jaunradē, aktuālo procesu pētniecībā un kritikā. Izstāde veidota kā komunikācijas instruments izpratnes veidošanai par dizaina procesu, nepieciešamo laiku kvalitatīva projekta izstrādei, izpētes posma un eksperimentēšanas nozīmīgumu inovāciju veidošanā.

Izstāde kultūras centrā “Siguldas devons” bez maksas apskatāma līdz 10.decembrim kultūras centra darba laikā. Izstāde “Iz-aicinājums” tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Saistītā informācija

Kultūras centrs “Siguldas devons”