Datums:
Adrese:
Kontakti:

4. augustā plkst. 18.00 Siguldas Jaunās pils pagrabstāva Velvju zālē tiks atklāta “Grafikas vasaras skola 2022” dalībnieku kopizstāde. Tā būs apskatāma līdz 18. septembrim.

Siguldietes Patricijas Brektes-Pannetjē mākslas studija “Art Studio Peahen” jau trešo gadu aicināja Siguldas un tās apkārtnes jauniešus piedalīties “Grafikas vasaras skolā”. Notikums ir kļuvis par tradīciju un gaidītu notikumu vasarā. Tas nodrošina radošas iniciatīvas un pašizpausmes veicināšanu jauniešu vidū, alternatīvu brīvā laika pavadīšanas veidu, popularizē izglītību. Nodarbības vada profesionāli grafikas pasniedzēji, tiek pārstāvētas dažādas tehnikas un notiek inovatīvas radošās darbnīcas ar vieslektoriem.

Pateicoties Siguldas novada pašvaldības kultūras projektu konkursa atbalstam, šogad “Grafikas vasaras skolas” tika uzaicināti izcili mākslinieki un pedagogi – Raitis Hrolovičs iepazīstināja ar kartongriezuma tehniku, Ināra Garklāva – ar tehniku sausā adata un Kristīne Belte – ar tehniku monotīpija un linolejs. Izstādē apskatāmi Emīla Vanaga, Kristiānas Eglītes, Elmas Kalhojas, Sofijas Gaides, Paulas Gavares, Annas Leilandes, Noras Jansones, Dārtas Egles, Madaras Rumbass, Patrīcijas Žaimundes, Rūtas Kaukules un Esteres Adienes darbi dažādās tehnikās. No 25. līdz 29. jūlijam piecās radošās, eksperimentiem piepildītās dienās jaunieši kopā ar profesionāliem pasniedzējiem iepazina dažādus grafikas procesus, vēsturi un tehnoloģiju.

“Grafikas vasaras skolas” mērķis ir caur praktisku darbu un radošiem eksperimentiem paplašināt izpratni par grafiku un amatniecību, popularizēt to. “Grafikas vasaras skolas” mērķauditorija ir jaunieši no 12 līdz 18 gadu vecumam. Šogad “Grafikas vasaras skolas” nodarbībās piedalījās 12 dalībnieki. Projekta mērķis ir jauniešu kvalitatīva kultūrizglītība vasaras periodā un radoša darbošanās, izzināšana, sadarbošanās ar uzaicinātajiem grafikas jomas speciālistiem. Projekta “Grafikas vasaras skola” īstenošanas vieta ir Sigulda, mākslinieces Patricijas Brektes-Pannetjē mākslas studija “Art Studio Peahen” un sadarbības partneru telpas. Ar mākslu skolas “Baltais flīģelis” atbalstu tika nodrošināta lietošanā mazā grafikas prese. Telpas un organizatoriskos darbus uzņēmās biedrība “Peahen”.