Tuvākais datums:
Visi datumi:
  • 16. June, Friday , 17.00
  • 16. June, Friday
Adrese:
Kontakti:

Siguldas novada bibliotēka 16. jūnijā plkst. 17.00 aicina apmeklēt Roberta Kulpes privātkolekcijas izstādi “Ieskats Dziesmu svētku vēsturē” un tikšanos ar izstādes autoru.
Izstādē apskatāmas Dziesmu svētku nozīmītes, goda zīmes, saktas, programmiņas, biļetes un citi priekšmeti no Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētkiem, Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, Latvijas novadu dziesmu svētkiem, Latviešu dziesmu svētkiem Eiropā, Amerikā un Kanādā, kā arī festivāliem un citiem dziedāšanas svētkiem.
Roberts Kulpe jau vairāk kā trīsdesmit gadus vāc unikālu latviešu dziedāšanas svētku nozīmīšu kolekciju. Šobrīd kolekcijā ir vairāk nekā 400 nozīmīšu, medaļu, svētku programmiņu, dziesmu grāmatu, fotogrāfiju un daudz citu priekšmetu, kas saistīti ar dziesmu un deju svētkiem gan Latvijā, gan ārzemēs, gan lielās pilsētās, gan pavisam mazos novados.
Roberta Kulpes kolekcijas vecākie eksemplāri ir 1868.gada nozīmīte par godu Rīgas Latviešu biedrības dibināšanai, 1910. gada V Latvju vispārējo dziesmu un mūzikas svētku piemiņas medaļa un 1926. gada VI Vispārējo latviešu dziesmu svētku nozīmīte ar uzrakstu: “Dzied māsiņa tu pret mani, es pret tevi gavilēšu.”

Izstāde bibliotēkā būs skatāma līdz 31. augustam.