Datums:
Adrese:
Kontakti:

15. janvāra plkst. 16.00 Mālpils Kultūras centra Izstāžu zālē notiks gleznotāja Māra Upzara jaunāko darbu izstādes “Uzaicinājums” atklāšana. Ekspozīcija būs skatāma līdz 2. martam.

Gleznotājs Māris Upzars ir tās nobriedušo gleznotāju paaudzes pārstāvis, kurš savu ceļu mākslas pasaulē uzsāka gadsimtu mijā. Māra Upzara glezniecību mākslas zinātnieki mēdz raksturot kā meditatīvi romantisku abstrakto glezniecību. Mākslinieka darbos ļoti nozīmīgs ir to emocionālais saturs, kas veido darba ideju un nosaka izteiksmes līdzekļus. Tādēļ visiem Māra Upzara darbiem ir  nosaukumi, kas dod norādi uz konkrētajā darbā risināto problēmu loku.

Autors ir pārliecināts, ka pirms nozīmīgiem notikumiem un norisēm, cilvēki var sajust iekšēju impulsu, kas dod iespēju nedaudz izvērtēt gaidāmā notikuma jēgu un nozīmi, lai pieņemtu vai noraidītu uzaicinājumu piedalīties kārtējā savas dzīves mistērijā.

Māris Upzars iedvesmojas no Latvijas dabas un cilvēkiem, pasaules kultūras un cilvēka dvēseles dzīves norisēm. Bieži vien šie iedvesmas avoti, viens otru papildinot un bagātinot, veido gan mākslas darbu saturu, gan formu.

Šajā izstādē tiks parādīti darbi, kas tapuši pēdējo 5 gadu laikā, katru darbu ilgstoši pārdomājot un piedzīvojot, pirms tas iegūst visiem saskatāmu veidolu.