Novembra izskaņās aicinām apskatīt izstādi “Fluvius” kopā ar izstādes kuratori Laimu Daberti un kopā doties pārgājienā pa Gaujas senieleju ar ģeogrāfu Kārli Heimrātu.
Programma:
10.20-11.00 Izstādes “Fluvius” tūre
Izstādē skatītājus pavadīs un sava redzējumā dalīsies tās kuratore Laima Daberte
11.00 – 14.00 Pārgājiens ar ģeogrāfu Kārli Heimrātu Gaujas senielejā
Kārlis vadīs izglītojošu pārgājienu pa Gaujas senieleju Siguldā, sniedzot ieskatu Gaujas ielejas veidošanās procesos, cilvēka un dabas attiecībās, ka arī ainavas izmaiņās.
Dalībnieki aicināti ģērbties atbilstoši laika apstākļiem, kā arī ierasties ērtos pārgājiena apavos.
Pārgājiena garums: 11km
Pārgājiena intensitāte: vidēja
_____________
Izstāde “Fluvius” [latīņu valodā: upe] Siguldas Jaunājā pilī (16.11.-15.12.2024.) ir turpinājums Zandas Pučes un Armanda Andžes 2018. gadā aizsāktajam ceļojumam pa Latvijas garāko upi Gauju, kurā doties iedvosmoja stāsts par Zandas vecvecvectēvu, laivu meistaru Juhanu Jursu.
Izstādes laikā Siguldas novadā tiks organizēti informatīvi izglītojoši pasākumi – Armanda Andžes lekcija par profesionālās fotogrāfijas aizsākumiem un ainavu fotogrāfijas darbnīca, kā arī Zandas Pučes linogriezuma radošā darbnīca.
Projektu atbalsta Siguldas novada pašvaldība, Valsts kultūrkapitāla fonds, VKKF mērķprogramma “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” un Vidzemes plānošanas reģions, biedrība “Baltic Analog Lab” un biedrība “Siguldas Mākslu serpentīns”.
_____________
Zanda Puče (1992) pēta dažādas kopienas Latvijā, dabu, dzimtas vēsturi un atmiņas. Mākslinieciskajā praksē rada fotogrāfijas, grafikas, instalācijas, skaņas un video darbus. Absolvējusi Vidzemes augstskolu, studējusi grafiku Latvijas Mākslas akadēmijā un mācījusies fotogrāfiju ISSP skolā. Piedalījusies izstādēs un festivālos Latvijā, Lietuvā, Dānijā, Spānijā, Vācijā un Zviedrijā.
Armands Andže (1988) strādā ar analogo fotogrāfiju kopš 2008. gada, un izzinot vēsturiskās tehnikas, mēģina rast ekoloģiskāku pieeju to izmantošanai mūsdienās. Mākslinieks arī pats izgatavo stikla plates un aizraujas ar ainavas pētīšanu, aplūkojot tās zinātniskos, sociālos un psiholoģiskos aspektus. Studē Grafikas apakšnozarē Latvijas Mākslas Akadēmijā, kur iepriekš ieguvis bakalaura grādu stikla mākslas apakšnozarē. Andže 2023. gadā “Rīgas Fotogrāfijas biennāles Next 2023” konkursā “Meklējam jauno fotogrāfijā!” ieguva Lietuvas izdevniecības “NoRoutine Books” specbalvu ar projektu “29 ainavas”.
Kuratore Laima Daberte (1991) labprāt pēta un apraksta dažādas pieejas un notikumus. Interese par cilvēka uztveri, atmiņu un telpas mijiedarbības jautājumiem un starpdisciplinaritāti veidojusies arhitektūras un tēlniecības studijās. Kuratora specializāciju Laima pašlaik apgūst Latvijas Mākslas akadēmijā. Ieskatu fotogrāfijā paplašinājusi ISSP skolā. Līdz šim piedalījusies vairākās izstādēs, projektos un simpozijos, ir “Rīgas Fotogrāfijas biennāles Next 2023” konkursa “Jaunais kurators!” uzvarētāja. Biennāles ietvaros veidojusi izstādi “Atrastais laiks” galerijā “Pilot”.
Kārlis Heimrāts (1992) pēta zivju resursus Latvijas ekonomiskās zonas ūdeņos un klimata ietekmi uz jūras organismiem. Darbojas zinātniskajā institūtā BIOR kā pētnieks jūras bioloģijas nozarē, tomēr izrāda interesi arī ainavas pētniecībā un cilvēka un dabas attiecībās. Absolvējis Latvijas Universitāti, kur studējis ģeogrāfiju un vides zinātni.