Datums:
Adrese:
Kontakti:
Darba laiks:

P. slēgts
O. 11.00–19.00
T. 10.00–18.00
C. 10.00–18.00
P. 10.00–18.00
S. 10.00–15.00
Sv. slēgts

5. aprīlī plkst. 17.00 Siguldas novada bibliotēkā tiks atklāta dabas pētnieka, fotogrāfa un ģeogrāfa Jāņa Zilvera fotogrāfiju izstāde “Dzīvā daba Siguldā”. Izstādes atklāšanā notiks sarunas ar Jāni Zilveru par viņa aizraušanos ar fotogrāfiju, dabas procesiem un piedzīvojumiem dabā.

Jānis Zilvers ir ģeogrāfs, dabas pētnieks un fotogrāfs, kurš Latvijas dabas skaistumu tver caur fotokameras aci. Jāņa Zilvera mērķis ir parādīt mums dabā to, ko vairs nemākam vai nezinām ieraudzīt. Caur fotogrāfijām un stāstiem Jānis Zilvers rāda dabas skaistumu un tās bagātības. Katrai fotogrāfijai ir savs stāsts, savs skaidrojums – viņš saredz jēgu tieši skaidrojošā darbā. Dabas fotogrāfs fotokameru par savu draugu sauc jau vairāk kā 15 gadus. Pēc izglītības ģeogrāfs ar padziļinātu interesi dabas procesos un zvēru uzvedībā. Dabas nozarē fotogrāfs darbojas jau kopš bērna kājas, bet profesionāli jau vairākus gadus velta laiku dabas procesu izzināšanai. Jānis Zilvers uzskata, ka tā nav veiksmīga diena, ja nav pabūts dabā un piedzīvots, kas jauns.

Jānis Zilvers strādājis Dabas aizsardzības pārvaldē, šobrīd ir TV24 raidījuma “Dabas tops” vadītājs, līdzdarbojas vecāku stādaudzētavā “Pīlādži” un vīndarītavā “Zilver”, ir viens no orientēšanās kluba “Siguldas takas” rīkotājiem, kā arī ir liels ceļotājs.

Par dabas fotogrāfu Jāni Zilveru iespējams noskatīties režisora un žurnālista Armanda Tripāna veidotajā raidījumā “Meža stāsti” šeit.

Izstāde “Dzīvā daba Siguldā” Siguldas novada bibliotēkā būs apskatāma līdz 30. aprīlim.