Datums:
Adrese:
Kontakti:

No 3. septembra Siguldas Jaunās pils pagraba Velvju zālē būs apskatāma “Grafikas vasaras skola 2021” dalībnieku radītie darbi. “Grafikas vasaras skola 2021” Siguldā piedāvāja profesionālas teorētiskas un praktiskās meistarklases jauniešiem, kuri vēlas plašāk iepazīt dažādās grafikas tehnikas. Meistarklašu laikā, profesionālu mākslinieku iedvesmoti, jaunieši veidoja izstādē apskatāmos darbus.

“Grafikas vasaras skolā 2021”, kas šogad norisinājās no 9. līdz 13. augustam, pulcējās 13 radoši jaunieši. Nodarbības vadīja profesionāli, pieaicināti grafikas meistarklašu pasniedzēji un tika pārstāvētas 4 dažādas tehnikas kā arī notika inovatīvas radošās darbnīcas ar vieslektoriem:

• Linolejs. Meistarklasi vadīja Kristīne Belte (Jūrmalas mākslas skola) 2dienas,
• Folijas litogrāfija. Meistarklasi vadīja Lāsma Pujāte – Stūre (Grafikas kamera) 1 diena,
• Cianotīpija. Meisarklasi vadīja Sandra Dikmane un Mairita Ķuze-Nakoskina (Gulbenes mākslas skola) 1 diena,
• Dobspiede un Radošais atbalsts visās tehnikās : studijas Peahen izveidotāja Patricija Brekte- Pannetjē.

Izstādē “Grafikas vasaras skola 2021” piedalās jaunie mākslinieki: Līva Veikina, Anna Leilande, Nora Vismane, Santa Borisova, Madara Elizabete Balode, Marija Kuzmina, Elīza Pole, Hugo Kocers, Nora Jansone, Elma Kalhoja, Rūta Kaukule Estere Adiene un Amidaila Freimane.

“Grafikas vasaras skola 2021” kopizstāde Siguldas Jaunajā pilī apskatāma līdz 3. oktobrim darba dienās no plkst. 9.00 līdz 19.00 un brīvdienās no plkst. 10.00 līdz 19.00.

Ieejas maksa Siguldas Jaunajā pilī ir 4,50 eiro, studentiem, skolēniem un pensionāriem – 2,50 eiro, ar Siguldas ID karti – 1,00 eiro.

Projekts “Grafikas vasaras skola” Siguldā tiek īstenots jau otro reizi, mākslinieces Patricijas Brektes-Pannetjē studijā “Art Studio Peahen” un sadarbības partneru telpās. Piecu dienu laikā nodarbībās jaunie mākslinieki ieguva gan praktiskas zināšanas, gan arī teorētiskajās lekcijās uzzināja par dažādām grafikas tehnikām, pārējā laikā notika dalībnieku izzinošais periods, iepazīšanās ar vietējiem Vidzemes māksliniekiem, viņu darbnīcu izpēte, radošas darbnīcas un apkārtējās kultūras izpēte.

“Grafikas vasaras skolas” mērķis ir caur praktisku darbu un radošiem eksperimentiem paplašināt izpratni par grafiku un amatniecību, popularizēt to. Projekta mērķis ir jauniešu kvalitatīva kultūrizglītība vasaras periodā un radoša darbošanās, izzināšana, sadarbošanās ar uzaicinātajiem grafikas jomas speciālistiem. Projekts tiek veidots ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu.