Datums:
Adrese:
Kontakti:

Koprades laboratorijās ir apskatāma siguldieša, Jevgeņija Einberga Low Poly stilā veidoto metāla skulptūru izstāde. Katrā no namiņiem eksponēta kāda no Jevgeņija veidotajām skulptūrām. “Aicinu uz manu mini-galeriju, kurā jūs redzēsiet dažas manis veidotās skulptūras no metāla. Novēlu sajust to enerģiju, mīlestību un dvēseles siltumu, kas caur mani plūda, radot šos mākslas darbus!” tā par ekspozīciju stāsta mākslinieks.

Lai izveidotu skulptūru, sākumā tiek zīmēts 3D modelis, kas pēc tam pa detaļām ar lāzeri tiek izgriezts. Pēc tam detaļas tiek savienotas noteiktā leņķī un kā puzle saliktas kopā. Tad skulptūras ieiet pēdējā etapā – pēcapstrādē –, kad viss tiek sametināts, slīpēts, pulēts un krāsots. Process ir Jevgeņija Einberga eksperiments ar metālu. Mākslinieka mīlestība pret metālu radās Vācijā, kur Jevgeņijs Einbergs strādāja uzņēmumā, kur tika apgūts darbs ar nerūsējošo tēraudu. Atgriežoties Latvijā, mākslinieks izveidoja savu darbnīcu un, eksperimentējot ar materiālu, nonāca līdz Low Poly tehnikai. Jevgeņijs skulptūras veido gan klientiem Latvijā, gan arī pasaulē.

Par savu ceļu radošajā procesā Jevgeņijs stāsta: “Mans ceļš uz mākslu bija caur zinātkāri un mīlestību pret metālu. Veidojot savu pirmo skulptūru, es pārdzīvoju sāpes, skumjas un vilšanos. Un tagad, izejot cauri visām ražošanas sarežģītībām, varu saukt sevi par radītāju, kas cenšas radīt kaut ko patiešām izcilu!”. Šogad koprades laboratorijās tiek īpaši izcelti talanti, kas ir mums apkārt.