Datums:
Adrese:

29. oktobrī plkst. 18.00 koncertzālē “Baltais flīģelis” izskanēs Franča Šūberta dziesmu cikls “Ziemas ceļojums”. Kamermūzikas vakarā uz skatuves sastapsies Latvijas Nacionālās Operas solists baritons Rihards Millers un operas solistu koncertmeistare Ērika Millere. Koncertu vadīs un klausītājus iepazīstinās ar dziesmu dramaturģisko saturu Latvijas Radio 3 “Klasika” programmu vadītājs Orests Silabriedis.

Šī dziesmu cikla burvība slēpjas tajā, ka tas veidots kā monologs, kura dziesmās tiek atklāta liriskā varoņa iekšējā pasaule. Klausītājiem būs iespēja doties emocionālā ceļojumā, iepazīstot ceļinieku, kura mīļotā tiek laulāta ar citu, un kurš, bēgot no šīs realitātes, dodas ziemas vētrā, lai aizmirstos vai rastu patvērumu citā eksistences telpā.

Vācu kamermūzikas “Lied” žanrs ir viens no romantisma mūzikas stūrakmeņiem un komponists Francis Šūberts ar saviem opusiem ir viens no spilgtākajiem šī žanra pārstāvjiem. Dziesmu cikli “Die Schöne Müllerin” (Skaistā dzirnavniece) un “Winterreise” (Ziemas ceļojums) komponistu ierakstījuši mūzikas vēsturē kā patiesu šī žanra meistaru.

Ieeja koncertā ir bez maksas.