Datums:
Adrese:
  • Siguldas DEVONS, Pils iela 10, Sigulda, Siguldas pilsēta, Siguldas novads, LV-2150
  • Saņemt norādes
Kontakti:
Darba laiks:

Biļetes cena: 5 EUR.

Ar Siguldas novada ID karti iepriekšpārdošanā 20% atlaide, daudzbērnu ģimenēm 40% atlaide.

Biļetes

Maijs šoreiz būs ne vien valsts svētku, bet arī “Vizbulītes” 60 gadu jubilejas svinību mēnesis! Svētkus dejotāji atzīmēs gan ar vairākiem koncertiem, gan izstādi!

3. maijā plkst. 19.00 “Siguldas devonā” notiks pirmais no tiem – skolu deju kolektīva “Vizbulīte” koncerts KAS ESI TU?

Likumsakarīgi, ka jubilejas svinības aizsāk tieši jaunākie dejotāji – Siguldas pilsētas vidusskolas un Siguldas Valsts ģimnāzijas audzēkņi. Jo “Vizbulītes” aizsākumi meklējami tieši skolā! 1964. gadā Daina Štāla Siguldas vidusskolā izveidoja bērnu un jauniešu deju kolektīvu, kur dažādās vecuma grupās dejoja visi – sākot no pirmklasniekiem, beidzot ar skolas beidzējiem. Viņas vadībā deju soli ilgu gadu garumā apguvušas vairākas siguldiešu paaudzes. No 1994 gada Dainas Štālas labā roka šajā darbā ir Indra Ozoliņa, ko viņa smiedamās sauc par otru meitu un kura 2006. gadā pārņem “Vizbulītes” vadību.

Kā jau katrā kolektīvā, arī “Vizbulītē” ir savas tradīcijas – sākot no krāšņiem skolas audzēkņu Ziemassvētku koncertiem, beidzot ar Absolventu koncertu, kad dejotāji beidzot skolu, visticamāk, pievienojas A grupas “Vizbulītei”, kas tika izveidota 2009. gadā.

Dejots tiek daudz, dažādos sastāvos un daudzu gadu garumā, tāpēc droši vien būtu grūti atrast siguldieti, kurš neko nebūtu dzirdējis par “Vizbulīti”. Un teju katrās mājās kāds šajā kolektīvā ir dejojis vai vēlas dejot.

Un vēl daudz vairāk ir māju, kurās mīl deju un tāpēc visi ir aicināti pievienoties “Vizbulītes” jubilejas svinībām, 3. maijā apmeklējot pirmo svētku pasākumu!