Datums:
Adrese:
Kontakti:
Cenas:

Biļešu cenas: 18-25 EUR

Biļetes

30. aprīlī plkst.19.00 Mālpilī, Mālpils kultūras centrā būs skatāma aktiera un režisora Kārļa Anitena un aktrises Annas Šteinas kopīgi radītā komēdija “Aidā, piknikā!”, kas veidota iedvesmojoties no abiem skatuves māksliniekiem pazīstama laulāta pāra un viņu savstarpējām attiecībām kādā reāli notikušā piknikā.

Sadzīvisko komēdiju par latviešu latviešu piknikošanas tradīcijām, klišejām un attiecībām kāda 25 gadus laulāta pāra starpā Anna un Kārlis sarakstīja pirms diviem gadiem. Iestudējums pirmizrādi piedzīvoja 2022. gada 4. maijā Rīgā, teātra klubā “Austrumu robeža” un pēc 40 nospēlētām izrādēm aizvien ir teātra repertuārā.

Izrādes sižets skatītāju aizvedīs uz kādu atpūtas vietu jūras krastā. Gaidāmais pikniks ar sen neredzētajiem draugiem no studiju laikiem ir Modras un Maigoņa Cirvīšu lielākais notikums šomēnes. Gatavošanās tam notikusi ļoti rūpīgi un pēc strikti izstrādāta plāna, jo draugu lēmums prasa zināmu piepūli – piknikam jānotiek astoņdesmito gadu stilā. Ir pašsaprotami, ka uz satraucošo atkalredzēšanos ar studiju biedriem pēc 15 gadu pārtraukuma Cirvīšu ģimene ierodas divas stundas pirms noteiktā laika. Cirvīšu ģimenes modelī valda stingra hierarhija, kurā galavārds visos jautājumos pieder Modrai (viņa nāk no dispečeru dzimtas), bet prognozes par tās vai citas darbības rezultātu – Maigonim (viņš ir sinoptiķis). “Iecerētā diena noteikti būtu izvērtusies grandiozos svētkos, ja vien… Intrigu neatklāsim, bet nekas piknika dienā nenotiks tā, kā Modra izplānojusi un Maigonis prognozējis,” stāsta režisors Kārlis Anitens.

Aktrise Anna Šteina piebilst, ka šīs izrādes pamatā ir reāli notikumi: “Mums ar Kārli ir kāds kopīgi pazīstams laulāts pāris, ar kuru nejauši tikāmies vienā piknikā. Šķiet, ka pēc 25 gadiem laulības dzīvē vīrs un sieva paši nemaz vairs nemana, cik komiskas no malas izskatās viņu attiecības. Un izrādās, ka šāds attiecību modelis, kādu aplūkojam izrādē, nav nekāds retums. Spēlējot izrādi Rīgā, itin bieži no zāles dzirdami skaļi čuksti: “Nu pilnīgi tā kā tu!””

Komēdijai “Aidā, piknikā” režisors Kārlis Anitens radījis arī ļoti rotaļīgu un krāsainu dekorāciju, kuras centrālais elements ir brīnišķīgs retro auto, ar kuru abi varoņi cauri skatītāju zālei ieradīsies piknika norises vietā. Biļetes uz 30. aprīļa izrādi Mālpils kultūras centrā nopērkamas Mālpils kultūras centra kasē, Biļešu paradīzes kasēs un bilesuparadize.lv.