27. augustā plkst. 19.00 Krimuldas baznīcā izskanēs “Klusais koncerts”. Šoreiz tas piedāvās koncertprogrammu ar nosaukumu “Zilais mēness”. Koncertā piedalīsies vokālā grupa “Putni”, talantīgais saksofonists Aigars Raumanis un komponiste Madara Pētersone, kā arī gaismu mākslinieks Jurģis Ozols.

Koncerts izskanēs zilā mēness un Svētās Hildegardes zīmē. Tā norises laiks nav izraudzīts nejauši. Tas saistīts ar astronomisko fenomenu, kuru tautā dēvē par “zilo mēnesi” vai trīspadsmito mēnesi, un tas nozīmē, ka viena kalendārā mēneša laikā pie debesīm divas reizes ir novērojams pilnmēness. Šogad gada trīspadsmitais mēness būs redzams tieši augusta beigās – 31. datumā.

Koncerta programma, kā vienmēr, piedāvās īpaši izraudzītu un piemeklētu mūziku, tai skaitā Svētās Hildegardes viduslaiku dziedājumus, komponistes Madaras Pētersones darbu “Zilais mēness” un citus skaņdarbus, lai kopā ar mākslinieciskajām gaismām radītu “Klusā koncerta” atmosfēru.

Programmā izskanēs Svētās Hildegardes dziedājumi, komponistes Sabīnes Ķezberes, Caren Tanaka (Japāna) skaņdarbi, viduslaiku un renesanses vokālā mūzika, mūzika saksofonam un citi īpaši šai programmai piemeklēti darbi.

Ieeja koncertā ir bez maksas.

Par māksliniekiem:

Vokālā grupa “Putni” darbojas kopš 1993. gada. To veido astoņas dziedātājas, kas savu profesionālo meistarību apliecinājušas neskaitāmos festivālos, konkursos un koncertos Eiropā, ASV, Japānā un Austrālijā, reprezentējot mūsu dziedāšanas kultūru līdzās labākajiem Latvijas koriem. Vokālā grupa “Putni” bija pirmā Latvijā, kas sieviešu vokālo ansambļu muzicēšanā izveidoja jaunu uzstāšanās stilu un ieviesa oriģinālu, mūsdienīgu repertuāru, nevairoties no nopietnām, tehniski sarežģītām kompozīcijām un drosmīgiem eksperimentiem mūzikā, tai pat laikā saglabājot sievišķīgu un pievilcīgu skatuves tēlu.

Saksofonists Aigars Raumanis ir viens no spožākajiem latviešu jaunākās paaudzes mūziķiem, vairāku starptautisku konkursu laureāts, Lielās Mūzikas balvas ieguvējs kategorijā “Gada jaunais mākslinieks” (2019), kā arī JVLMA un LMT gada balvas un vairāku citu apbalvojumu ieguvējs. Plašākai publikai kļuvis pazīstams pēc dalības LTV1 šovā “Radīti mūzikai”. Kā solists koncertējis ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri, kamerorķestri “Sinfonietta Rīga”, Latvijas Radio bigbendu, Lietuvas Nacionālo filharmonijas kamerorķestri, NBS putēju orķestri, kā arī spēlējis LNSO, LNOB orķestra, Liepājas SO un pūtēju orķestra Rīga sastāvā, aktīvi iesaistās koncertdzīvē ar saksofonu kvartetu Atomos, Baltijas Jūras saksofonu kvartetu, Trio Tresensus, ērģelnieku Aigaru Reini un citiem labākajiem Latvijas mūziķiem.

Projektu atbalsta Siguldas novada pašvaldība un Valsts Kultūrkapitāla fonds.