Datums:
Adrese:
Kontakti:
Darba laiks:

Pasākums norisināsies no plkst. 18.00 līdz 19.30.

Ierašanās no plkst. 17.00. 

Cenas:

Biļetes cena – no 25 līdz 30 EUR.

Biļešu rezervācija pieejama, zvanot uz tālruņa numuru 29111619 vai rakstot uz e-pasta adresi info@krimuldasmuiza.lv.

15. oktobrī plkst. 18.00 Krimuldas muižā skanēs Rietumeiropas un Latvijas skaņu gleznas akustiskā koncertprogrammā “Capriccio!”, ko atskaņos Baiba Renerte, Mārcis Kuplis, Rūta Īzāka-Mača un Ilze Kundziņa.

Kapričo (no itāļu valodas capriccio “kaprīze”) ir žanrs gan mūzikā, gan vizuālajā mākslā. Mūzikā tas ir virtuozs brīvas formas skaņdarbs ar negaidītām noskaņu maiņām. Arī apvienības “Kameransamblis.lv” piedāvātā koncertprogramma “Capriccio! Rietumeiropas un Latvijas skaņu gleznas” būs klausītājam dažāda, interesanta, mainīga – gan romantisms, gan impresionisms, gan Spānijas eksotika, gan latviski apcerīgs skanējums būs dzirdams dažādu duetu un trio kombinācijās.

Koncerta pirmā daļa veltīta stilistiski dažādai Rietumeiropas mūzikai – no vācu romantisma ģēnija Roberta Šūmaņa un britu skaņraža Eižena Gūsena impresionistiskajiem skaņdarbiem līdz čehu komponista Jindržiha Felda daiļradei, bet otrajā daļā skanēs latviešu komponistu mūzika – Jāzepa Mediņa, Aivara Kalēja, Imanta Zemzara, Romualda Kalsona un Jāņa Ķepīša darbi.

Rūta Īzāka-Mača un Ilze Kundziņa kopā muzicē jau vairāk nekā 10 gadus, kā ansamblis “DuoRI” mūziķes guvušas godalgotas vietas kamermūzikas konkursos Lietuvā un Itālijā. Vēloties sadarboties ar citiem mūziķiem, 2014. gadā tika izveidota apvienība “Kameransamblis.lv”, un nu jau ir sniegti vairāk nekā 20 koncerti visā Latvijā kopā ar šarmanto operdziedātāju Baibu Renerti un Šveicē dzīvojošo izcilo čellistu Mārci Kuplo.

Pirms koncerta klausītājiem būs iespēja bufetē iegādāties uzkodas un dzērienus no muižas kafejnīcas “Milly”.

Turpinot svinēt muižas svētkus, 26. novembrī izskanēs koncerts “Svētku mozaīka” divās daļās ar Ditu Krenbergu, Raimondu Ozolu, Venti Zilbertu un Edīti Teterovsku. Svētku gadu noslēgs Ziemassvētku koncerti ar Jāni Lūsēnu 10. un 11. decembrī.

Pasākumus finansiāli atbalsta Siguldas novada pašvaldība.