Datums:
Adrese:
Kontakti:
Darba laiks:

P: 10.00-19.00
O: 10.00-19.00
T: 10.00-19.00
C: 10.00-19.00
Pk: 10.00-19.00
Se: 11.00 – 16.00
Sv: slēgts

Cenas:

2,50 EUR

ar Siguldas novada iedzīvotāju ID karti 20% atlaide

No 15. jūlija Siguldas novada Kultūras centrā apskatāma Siguldā dzimušās mākslinieces un Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzējas Kristīnes Rubenes gleznu izstāde “Cik dzīve ir dāsna!”. Izstādē apskatāmie darbi gleznoti ilgā laika posmā, katru darba detaļu rūpīgi pārdomājot un izstrādājot.

Izstāde zālē “Silva” apskatāma no 15. jūlija līdz 8. augustam, darba dienās no 11.00 līdz 19.00 un sestdienās no 10.00 līdz 16.00. Toties sestdien, 17. jūlijā izstādes apmeklētājiem būs iespēja izstādē satikt un iepazīt mākslinieci. Ieejas maksa izstādē 2,50 EUR, ar Siguldas novada iedzīvotāju ID karti 20% atlaide. Mākslai draudzīgās dienas ir otrdienas, kad ieejas biļete izstādē ir ar 50% atlaidi.

Kristīnes Rubenes izstāde “Cik dzīve ir dāsna!” kultūras centrā Siguldas Devons  ir pateicības izstāde. Pateicībā radīti darbi par visu to skaisto un harmonisko, kas mums ir apkārt, bet ko bieži vien piemirstam novērtēt. Skatoties Kristīnes gleznās, gribas teikt, ka tur paslēpies īpašs latviskuma kods, kaut kas īsts un patiess, kas uzrunā skatītāja dvēseli tā, kā tikai dzimtā vieta un bērnībā lasīto meža zemeņu smarža spēj.

Par izstādi Kristīne saka: “Šī izstāde ir pateicība. Gan personiska, gan absolūta. Ainavas, klusās dabas, figūras ir reizē konkrētas un vispārinātas. Personiskas vietas un lietas tiek sajauktas ar vēsturiskām ietekmēm, klasiskām tēmām un ainavu interpretācijām. Katra no gleznām ir kā pateicība par to skaistumu, ko mums dots redzēt, dzirdēt, sajust.”

Mākslinieces darbi izstādei tapuši ilgākā laika posmā, katrs no tiem gleznots mēnešiem, pārdomājot katru centimetru, klājot krāsas kārtu kārtām, lazējot, žāvējot un atkal un atkal lazējot.  To varētu saukt par Lēno Gleznošanu – katra detaļa ir pārdomāta un izlolota.

K. Rubene saka: “Savā glezniecībā, tāpat kā Umberto Eko vai Inga Ābele savos literārajos darbos, vēlos savienot pamatīgas vēstures zināšanas un mūsdienīgu domāšana. Es pētu, mācos un studēju darbus muzejos, bet nevis pārnesu renesanses vai viduslaiku glezniecību savā mākslā, bet gan šīs fantastiskās amatniecības prasmes izmantoju, lai stāstītu par šī brīža domām. Tās var būt vispārīgas un iet pāri laikiem caur mūsu šī brīža skatu punktu. ”

Kristīne Rubene ir gleznotāja un pasniedzēja Latvijas Mākslas akadēmijā. Kristīne ir dzimusi Siguldā un šī pilsēta viņai ir īpaša. Šī izstāde ir kā skatu punkta maiņa.  Ja iepriekšējā izstāde „ES ESMU”  Kalnciema Kvartālā bija iedziļināšanās savās jūtās un emocijās, līdz sasniegta zināma harmonija, tad šobrīd skatiens vērsts uz ārpusi, aicinot skatītāju līdzi, skatīties un redzēt visapkārt.