Datums:
Adrese:
Kontakti:
Darba laiks:

O. 11.00 – 18.00
T. 11.00 – 18.00
C. 11.00 – 18.00
Pk. 11.00 – 18.00
S. 10.00 – 16.00

Cenas:

2.50 EUR

arSiguldas novada ID karti tiek piemērota 20% atlaide.

Mākslai draudzīgā diena – otrdiena –, kad ieejas biļetei tiek piemērota 50% atlaide.

Līdz 27. jūlijam kultūras centrā “Siguldas devons” varēs aplūkot krāšņo izstādi “Iztrūkstošais skats ainavā”, kurā skatāmi mūžīgā eksperimentētāja Pētera Sidara radītie darbi.

Pēteris Sidars kā mākslinieks katru sastapto materiālu redz un sajūt pilnīgi citādāk, viņš vienmēr saredz elementu potenciālu mākslā. Unikāls mākslinieks gan Latvijā, gan pasaulē, bieži savos darbos un instalācijās uzdrīkstoties un apsteidzot laikmetīgo mākslu arī pasaulē.

Par šo izstādi mākslinieks saka: “Ainava ir redzesloks. Ainava, kas atkarībā no vietas, manā darba instalācijā veido ziedošu pļavas lauku. Savos jaunajos darbos es aicinu skatītāju iziet no ikdienas un iekļūt jaunā plašumā, jaunās emocionālās kombinācijās. Manuprāt, abstraktās gleznas ir kombinācijas priekš emocijām. Kad es skatos uz cilvēkiem, dabas ainavām, pilsētas skatiem, manā iztēlē viss atspoguļojas abstraktajās vīzijās. Tā ir sava veida meditācija ar dabā sastapto, kā arī tām iztēles kaislībām, kas rosās manā mākslinieka prātā.”

Pēteris Sidars ir mākslinieks, kurš savos radošajos eksperimentos nav konservatīvs un nebaidās lietot visdažādākos materiālus, pielāgojot tos citiem neierastos veidos. Pēteris Sidars vienmēr pievērš uzmanību krāsai, formai un struktūrai – vispirms tekstilā un tekstilšķiedrā, tad konstruktoru detaļās, vēlāk vara stieplēs, stikla šķiedrā, kūdras podiņos, karstajā līmē, plastmasas sakausējumos, putnu spalvās, čūsku ādās, vārnu ekskrementos, plastmasas salmiņos un pat krāsainos pudeļu korķīšos.

Pēteris Sidars (1948) ir mācījies Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā, turpinājis studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļā. Kopš 1976. gada regulāri piedalās izstādēs Latvijā un ārzemēs, rīkojis virkni personālizstāžu Latvijā. Ir ieguvis starptautiskus apbalvojumus mākslas festivālos, biennālēs, konkursos, simpozijos Ķīnā, Taivānā, Itālijā, Polijā, Beļģijā, Japānā, Šveicē, Francijā, Meksikā, Lielbritānijā, Nīderlandē, Dānijā, ASV un citviet. Vairāku profesionālo organizāciju – Latvijas Mākslinieku savienība, “ALMA” (ASV), “FITMA” (Taivāna) – biedrs. Autora darbi atrodas gan Latvijas Nacionālā mākslas muzejā, gan Latvijas Mākslinieku savienības muzeja krājumā, kā arī citos muzejos un privātkolekcijās Latvijā un ārvalstīs.

Izstāde apskatāma no otrdienas līdz piektdienai no plkst. 11.00 līdz 18.00 un sestdienās no plkst. 10.00 līdz 16.00. Ieeja izstādē 2,50 eiro, arSiguldas novada ID karti tiek piemērota 20% atlaide. Mākslai draudzīgā diena – otrdiena –, kad ieejas biļetei tiek piemērota 50% atlaide.

Izstāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras/Latvijas Autoru apvienības, Depozīta punkta un Siguldas Novada pašvaldības atbalstu.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.
Plašāka fotogalerija

© www.sigulda.lv