Datums:
Adrese:
Kontakti:
Cenas:

2,50 EUR,

uzrādot Siguldas novada pašvaldības ID karti 2,00 EUR

22. martā plkst. 19.00 Siguldas novada Kultūras centrs “Siguldas devons” skatītājiem piedāvā noskatīties dokumentālo pilnmetrāžas filmu “Delle”. Filma stāsta par gleznotāju Birutu Delli, kas ir no tā saukto “Nenocenzēto” paaudzes Latvijas mākslā. Tas ir stāsts par vientulību un neiederēšanos, un lielu talantu, kurš dramatiskā veidā apēd visu pārējo sievietes dzīvē. Rutas zaudējumi ir neiedomājami – mīļotā vīrieša un dēla garīgā slimība, otrā vīra – čekas aģenta nodevība, dēla paveiktā slepkavība, dēla tēva pašnāvība. Taču viņa spītīgi un neatlaidīgi turpina gleznot.

Lielāko laika daļu sava laika pavadot vienā nelielā istabā, kas reizē ir mākslinieka darbnīca, guļamistaba un virtuve, pretojoties sadzīves nebūšanām un slimībām, iesprostota šajos nosacījumos, Biruta Delle ir ļoti brīvs cilvēks. Viņas plašums ir iztēle un zemapziņa. Režisors un kinooperators Andrejs Verhoustinskis ar Birutu Delli ir pavadījis divus gadus, fiksējot viņas dzīvi dažādos gadalaikos.


Biļetes pieejamas “Siguldas devons” biļešu kasē darba laikā no plkst. 11.00 – 18.00

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.
© www.sigulda.lv