Datums:
Adrese:
  • Pils iela 16, Sigulda, Siguldas pilsēta, Siguldas novads, LV-2150
  • Saņemt norādes
Kontakti:

Tautas gara spēks ir tik stiprs, cik spēcīga ir tautas atmiņa par savu zemi, tās vēsturi un varoņiem.
Katrs zem brīvības karoga nodzīvotais gads ir augstākā vērtība, kura atgādina par mūsu karavīru drosmi un cīņassparu mesties zem lādiņiem un cīnīties līdz uzvarai par Latvijas brīvību.

11. novembris – par Latvijas neatkarību kritušo karavīru piemiņas diena, kas īpaši atzīmē Latvijas armijas uzvaru pār Bermonta karaspēku 11.11.1919.

Laiks no Latvijas Republikas proklamēšanas dienas līdz 1919. gada 11. novembrim bija viens no sarežģītākajiem Latvijas vēsturē, kad tika izcīnītas sūras kaujas, cenšoties nosargāt jaunās valsts neatkarību. Kad Brīvības cīņu laikā iekarotāji tika padzīti no Rīgas, kļuva skaidrs – Latvijas neatkarība ir iegūta.

Atzīmējot Lāčplēša dienu, godināsim Brīvības cīņās kritušos.

“Tik cik būs uguņu uz katra kalna, tik mēs arī dzīvosim” – 11. novembrī no plkst. 18.00 līdz 21.00 Siguldas pils kvartālu ieskaus īpaša noskaņa un ugunskuru stāsti.
Ikviens ir aicināts individuāli nolikt piemiņas svecītes par godu tiem, kas aizstāvējuši mūsu dzimteni, bet Siguldas Jaunās pils tumšie mūri atdzīvosies sajūtu rakstu šautrās un cilvēku aizdegtajās digitālajās svecēs, simboliski piepildot ar gaismu Latvijas kontūru.

Kā brīvības liecība, pils torņa smailē plīvos Latvijas karogs, kuru ieskaus tumšās novembra debesis šķeļoši gaismas vāli.
Kā mūsu senču drosmes atgādinājums pils dārzā uzplaiksnīs sarkanbaltsarkanā gaismu spēle, un karavīru dziesmu spēks, bet dzīvā uguns simbolizēs mūžīgu cieņu Latvijas varoņiem.