Datums:
Adrese:
Kontakti:

Trešdien, 25. augustā, ar laikmetīgo mūziklu “Balss no beletāžas” tiks atklāta kultūras centra “Siguldas devons” 4. sezona. Lai piedzīvotu, ko Latvijas mākslas skatuvei nebijušu, apmeklētāji aicināti plkst. 19.00 doties uz kultūras centra “Siguldas devons” lielo zāli. 

Iestudējums “Balss no beletāžas” ar apakšvirsrakstu “Trīs atrastas balsis, viena pazaudēta opera, daži pārprasti orgāni un divas pašnāvības” ir starpdisciplinārs detektīvs, kurā satiekas laikmetīgās dejas, akadēmiskās, eksperimentālās mūzikas un vizuālo mākslu pārstāvji, lai caur mūziku, kustību un verbālu dialogu kopīgi risinātu jautājumus par sievietes balsi tiešā un pārnestā nozīmē. Angļu sufražiste Emīlija Deivisone, latviešu komponiste Felicita Tomsone un lugas “Pūt, vējiņi!” protagoniste Barba izrādē kļūst par arhetipiskiem tēliem, kas palīdz atklāt mūsdienās joprojām aktuālo dzimumu vienlīdzības problemātiku.

Izrādes vēstījumā mūsdienu informācijas telpā klejojoši viedokļi, zinātniski un pseidozinātniski apgalvojumi savijas ar arhīvu protokolu tekstiem, seniem avīžrakstiem un Raiņa lugas fragmentiem. Vienlaikus jaundarbs reflektē par mūzikla žanra noteikumiem un meklē tā attīstības virzienus kā muzikālā, tā horeogrāfiskā izpratnē.

Iestudējumu veido novatoriska, bet jau atzinību guvusi mākslinieku komanda. Horeogrāfijā un izpildījumā piedalās Inta Balode, Agate Bankava un Agnese Bordjukova. Mūzikla dramaturģiju veido  Maija Treile un horeogrāfes. Par māksliniecisko mūzikla izskatu rūpējas scenogrāfe un kostīmu māksliniece Elīna Valdmane. Par mūziku rūpējas Platons Buravickis. Izrāde piedalās mūziķi Anna Gāgane (klarnete), Aigars Raumanis (saksofons), Kārlis Rērihs (mežrags), Laura Grecka (mecosoprāns) un Monta Martinsone (soprāns). Pasākumu producē biedrība “LAUKKU”.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Mūziklu kultūras centra “Siguldas devons” lielajā zālē varēs baudīt personas, kas kopā ar personu apliecinošu dokumentu varēs uzrādīt derīgu Covid-19 vakcīnas vai pārslimošanas sertifikātu.

Sertifikātus var lejupielādēt tīmekļvietnē covid19sertifikats.lv.