Datums:
Adrese:
Kontakti:
Cenas:

Biļetes cena – 2.50 EUR, uzrādot Siguldas novada pašvaldības ID karti 2.00 EUR.

Dramatisks mūzikls “Anete”
Režisors: Leo Karakss
140 min., 2021, Francija/Vācija/Beļģija


Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā. Muzikāls stāsts par neprātīgu kaislību, kas pamazām sagrauj stāvkomiķi Henriju un viņa iemīļoto, operdīvu Annu. Abu dzīve mainās, piedzimstot meitai Anetei. Filma tapusi ciešā sadarbībā ar grupu “The Sparks”, galvenajās lomās redzams amerikāņu aktieris Ādams Draivers un franču zvaigzne Mariona Kotijāra. Šī vizuāli krāšņā, muzikāli bagātā un emocionāli piesātinātā filma Leo Karaksam pagājušā gada Kannu filmu festivālā atnesa balvu par labāko režiju. Filmas treileris: https://www.youtube.com/watch?v=_PTtypR_4J4

Vairāk par filmu:
Operas dīvas Annas un ironiski rūgtā komiķa Henrija mīlas stāsts uz enģeļu pilsētas, Losandželosas, fona ir reizē gan pasaka, gan ciniska traģēdija. Viņš sevi dēvē par “Dieva pērtiķi” un ar savu humoru katru nakti metaforiski nogalina publiku, savukārt viņa ar savu balsi tos atgriež pie gaismas un izglābj. Šo attiecību fatalitāte tikai saasinās pēc abu apdāvinātās meitas Anetes nākšanas pasaulē – pasauli sašķoba skaudība, aizvainojums, slikta publicitāte, tabloīdu prese un no greizsirdības dzimis ļaunums. Pie kā tas noved? Atbilde meklējama pārpasaulīgajā Anetes balsī.

2021. gada Kannu kinofestivālā šis pretrunīgais un personīgais mūzikls ar Ādamu Draiveru un Marionu Kotijāru mīlētāju lomās režisoram Leosam Karaksam atnesa labākās režijas balvu. Spoža atgriešanās uz ekrāna režisoram, kurš pēc sievas pašnāvības teju desmit gadus bija klusējis. Mūzikls sākotnēji tapis kā Rona un Rasela Meilu – konģeniālās grupas “Sparks” – koncertprogramma, kas transformējās idejā par poproka operu “Anete”. Tad kādā Kannu ballītē viņi sastapuši franču kino leģendu Karaksu… Rezultāts – fantasmogorisks, šokējošs un neticami daudzslāņains. Filmas uvertīrā Karaksa un Meilu orķestrētais koris sniedz šādu instrukciju: aicinām nedziedāt, nesmieties, neplaudēt, neraudāt, nežāvāties, nebūjināt un atturēties no gāzes palaišanas. Un nu – vai varam sākt?

Biļetes pieejamas: “Siguldas devons” biļešu kasē darba laikā no plkst. 11.00 – 18.00

Ieeja kino apmeklētājiem, kas ir veikuši pilnu vakcinācijas kursu, uzrādot derīgu COVID-19 vakcinācijas vai izslimošanas sertifikātu (pēdējo 6 mēnešu laikā). Sertifikātus var lejuplādēt tīmekļvietnē: covid19sertifikats.lv. Pasākuma laikā jālieto medicīniskā maska vai respirators bez vārsta. Atgādinām, ka uz pasākumu obligāti jāņem līdzi arī personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), lai varētu apliecināt sertifikāta atbilstību.