Datums:
Adrese:
  • Turaidas muzejrezervāts, Turaidas iela 10, Turaida, Siguldas novads
  • Saņemt norādes
Kontakti:

Svētdien visā Latvijā pirmo reizi tiks atzīmēta Lībiešu mantojuma diena. Šajā dienā Turaidas muzejrezervātā būs iespējams iepazīt Gaujas lībiešu mantojumu muzeja ekspozīcijā “Gaujas lībieši Latvijas kultūrvēsturē” kopā ar ekspozīcijas veidotāju Ligitu Beitiņu.

Īpašs piedāvājums sagatavots ģimenēm ar bērniem – kopā ar muzejpedagoģi Iju Kivlinu būs iespējams doties interesantā pārgājienā pa Lībiešu taku, kas atrodas muzejrezervāta teritorijā un ierīkota vietā, kur pirms daudziem gadsimtiem varēja atrasties senais ceļš uz Gauju. (Lūgums uzvilkt atbilstošus apavus pārgājienam pa meža taku)

Turaidas muzejrezervātā viesosies Rīgas lībiešu dziesmu ansamblis LĪVLIST ar saviem stāstiem un dziesmām lībiešu valodā.

Pasākuma programma Turaidas muzejrezervātā:

Plkst. 12.00   ekskursija ekspozīcijā “Gaujas lībieši Latvijas kultūrvēsturē”.
Plkst. 13.00
  brīvdabas ekskursija ģimenēm ar bērniem “Meklējam lībiešus Turaidā”.
Plkst. 15.00
  dziesmas un sarunas kopā ar Rīgas lībiešu dziesmu ansambli LĪVLIST pie ieejas Turaidas muzejrezervātā  
Plkst. 15.30
– ekskursija ekspozīcijā “Gaujas lībieši Latvijas kultūrvēsturē”.

Dalība ekskursijās par ieejas biļeti Turaidas muzejrezervātā.

2023. gadu LU Lībiešu institūts sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju un Latvijas Nacionālo kultūras centru izsludinājis par Lībiešu mantojuma gadu. Tā mērķis – popularizēt Latvijas lībiskās saknes un lībiešu mantojumu latviešu valodā, Latvijas kultūrtelpā un ainavā. Lībiešu mantojuma dienas koordinatori: Latvijas Universitātes Lībiešu institūts, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, Latvijas Nacionālais kultūras centrs.