Datums:
Adrese:
Kontakti:
Cenas:

Biļešu cena pērkot uz vietas, pasākuma norises vietā:

pieaugušajiem – 18  EUR,

bērniem no 6 gadu vecuma – 13 EUR,

ģimenes biļetes 45 (2 pieaugušie un 1 bērns no 6g.v) un 55 EUR (2 pieaugušie un 2 bērni no 6g.v).

Iedzīvotājiem ar Siguldas novada ID karti būs pieejama 15% atlaide.

 

Biļešu cena iepriekšpārdošanā, tīmekļa vietnē www.brinumzemesfestivali.lv ir lētāka.

 

Biļetes

No 4. februāra līdz 13. martam Siguldas pils kvartālā un Livonijas ordeņa Siguldas pilī jeb pilsdrupās būs skatāms lielo laternu gaismas festivāls “Brīnumzemē”.

Pasākums norisinās epidemioloģiski drošajā “zaļajā režīmā” (vakcinēti/Covid-19 pārslimojuši pieaugušie, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu, bērni līdz 12 gadu vecumam bez Covid-19 sertifikāta, bērni no 12 gadu vecuma, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu vai laboratorijas izziņu par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu). No 1. marta pasākumos un kultūrvietu teritorijās ārpus telpām apmeklētājiem vairs nebūs jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts un nebūs jālieto sejas maskas.

Izgaismots gaismu festivāls no 4. februāra būs aplūkojams piektdienās, sestdienās un svētdienās no plkst. 18.00 līdz 22.00, bet pārējā laikā būs pieejama Siguldas novada pašvaldības administrācijas un Siguldas pils kvartāla uzņēmēju pakalpojumu saņemšana, vienīgi ieeja notiks pa ceļu gar pils dīķi un gar Staļļa ēku. Tomēr jau no 27. janvāra, visu pasākuma laiku, ierastās pastaigas Siguldas pilsdrupās un kvartāla teritorijā būs ierobežotas un piekļuve netiks nodrošināta. Siguldas pils kvartāla centrālie vārti tiks atvērti tikai festivāla apmeklētājiem tā norises laikā. Izmaiņas Siguldas pils kvartāla darba laikā – skatīt šeit.

Viens no spilgtākajiem gaismas festivāliem Ziemeļeiropā raksturos tēma, kas aizgūta no Luisa Kerola pasakas “Alise Brīnumzemē”. Festivālā visai ģimenei būs iespēja piedzīvot gaismas efektu un zīda skulptūru radīto paralēlo, maģisko realitāti. Kopumā būs apskatāmi vairāk nekā 300 dažādu krāsu un izmēru gaismas objekti, kuru izgatavošanai izmantoti tūkstošiem metru zīda auduma un miljoniem spuldžu. Katra gaismas skulptūra stāsta savu stāstu, atdzīvinot maģiskas radības, pasaku dzīvniekus un augus. Vēl īpašāku noskaņu radīs īpaši šim festivālam komponētā mūzika, kuras autors ir elektroniskās mūzikas komponists un izpildītājs Leons Somovs.

Gaismu festivāla organizatori norāda, ka Sigulda būs pirmā un vienīgā vieta Latvijā, kur būs iespēja redzēt ar rokām darinātās lielformāta zīda skulptūras – trusi, Češīras kaķi no pasakas “Alise Brīnumzemē”, milzīgas, kvēlojošas sēnes, maģisku ziedu mežu un daudzas citas pasaku radības un būtnes.

Apmeklētāji varēs piedzīvot arī Siguldas pils kvartālā esošās amatnieku radošās darbnīcas, sasildīties ar karstajiem dzērieniem un apmeklēt arī Siguldas Jauno pili. Atgādinām, ka ieeja Siguldas Jaunajā pilī arSiguldas novada ID karti ir 1 eiro, citiem – 4,50 eiro.

Lai apmeklētu gaismu festivālu, tīmekļa vietnē www.brinumzemesfestivali.lv jāizvēlas konkrēts apmeklējuma laiks un jāiegādājas biļetes, lai pasākumā nodrošinātu epidemioloģiskās prasības. Biļetes cena pieaugušajiem ir 16 eiro, bērniem no 6 gadiem, skolēniem, studentiem, senioriem un 2., 3. grupas invalīdiem – 11 eiro, bet bērniem līdz 5 gadu vecumam un 1. grupas invalīdiem ar pavadoni – ieeja bez maksas. Tiek piedāvātas arī ģimenes biļetes: divi pieaugušie un bērns no 6 līdz 18 gadiem – 40 eiro, bet divi pieaugušie un divi bērni no 6 līdz 18 gadiem – 50 eiro.Ar Siguldas novada ID karti – 15% atlaide.

Pasākuma organizatori norāda, ka nauda par konkrētajā dienā un laikā neizmantotajām biļetēm netiks kompensēta, savukārt, iegādājoties biļetes uz vietas, to cena būs: pieaugušajiem – 18 eiro, bērniem no 6 gadu vecuma – 13 eiro, ģimenes biļetes 45 un 55 eiro. Iedzīvotājiem ar Siguldas novada ID karti būs pieejama 15% atlaide. ID karti pie ieejas būs nepieciešams uzrādīt. Tālrunis informācijai 27799977. Pasākums norisināsies epidemioloģiski drošā vidē.

PĀRVIETOŠANĀS IEROBEŽOJUMI:

  • ieeja/izeja kvartāla teritorijā gan iedzīvotājiem, gan pašvaldības darbiniekiem un pils kvartāla uzņēmējiem notiek tikai no dīķa puses;
  • darba dienās stāvlaukumā pie pašvaldības administrācijas ēkas var atrasties automašīnas tikai ar Siguldas novada pašvaldības domes izsniegtajām atļaujām, kā arī piegādes auto ar laika kontroli, kā tas bijis līdz šim;
  • pasākumu norises laikos piektdienās, sestdienās un svētdienās no plkst. 18.00 līdz 22.00 minētais stāvlaukums tiks slēgts un kustība pa Pils ielas posmu no Dabas aizsardzības pārvaldes ēkas netiks atļauta.

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.
© www.sigulda.lv